Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

Meksykańska ustawa regulująca instytucje fintech, w tym giełdy kryptowalut, ma stać się prawem w ciągu kilku tygodni, zgodnie z lokalną giełdą kryptograficzną ISBIT. Daniel Luévano, dyrektor ds. Operacji wymiany, mówi o tym czego można się spodziewać po nowej ustawie, powołując się na wyciek dokumentu uzyskanego z ostatniego spotkania regulatorów.

Izba Deputowanych Meksyku wkrótce zagłosuje nad ustawą regulującą krajowe instytucje finansowe, w tym giełdy kryptowalut, które Senat już zatwierdził.

Ustawa "ustanawia ramy regulacyjne, które regulują platformy (zwane Finansowymi Instytucjami Technicznymi lub ITF)", które obejmują giełdy kryptograficzne, stwierdza dokument. "Dokument uznaje dwa rodzaje ITF: instytucje zbiorowego finansowania i instytucje elektronicznych instytucji płatniczych."

Bitcoin i inne krypty nie będą prawnym środkiem płatniczym. Jednak ITF, na które Bank Meksyku wyrazi zgodę, będą mogły z nimi współpracować. W Meksykuludzie będą mogli legalnie używać kryptowalut do płacenia za towary i usługi. Instytucje finansowe będą mogły działać z wirtualnymi aktywami, ale także będą mogły inwestować w ITF. ITF będą stale poddawane audytowi, wszystko musi być przejrzyste dla regulatorów i konsumentów. Praktyki AML / CFT [przeciwdziałanie praniu pieniędzy / zwalczanie finansowania terroryzmu] będą istotnym wymogiem. ITF będą uważane za równie ważne jak banki. Wszystkie firmy zajmujące się finansowaniem handlu będą z nimi współpracować.

Daniel Luévano

Tylko 44% ludzi w Meksyku ma konto bankowe, podczas gdy reszta korzysta tylko z gotówki. Ilość pieniędzy i transakcji, które można przenieść do krypto i jego technologii jest ogromna.

Giełdy kryptowalutowe będą musiały posiadać wymagane licencje od Banku Meksyku.

Teraz będziemy mieć autoryzację jako ITF. Ale to jest pozytywne, ponieważ teraz wszystkie instytucje finansowe mają pozwolenie na pracę z obecnie nazywanymi ITF. Głównie, autoryzacja zależy od tego, jak silne są twoje zabezpieczenia, chodzi głównie o KYC i AML / CFT.

Bank Meksyku będzie decydować, które kryptowaluty mogą być notowane na giełdach. Będą decydować zgodnie z artykułem 30 [który stanowi, że] "Bank of Mexico weźmie pod uwagę, oprócz innych cech charakterystycznych, akceptację społeczną (jego wykorzystanie, handel, przechowywanie i wielkość transakcji), inne jurysdykcje" akceptacja, inne umowy, mechanizmy, reguły lub protokoły, które pozwalają tworzyć, identyfikować, dzielić i kontrolować replikację tych aktywów. "

Kary za nie przestrzeganie nowych przepisów mają być stosowane tylko w przypadku ITF które nie są zgodne z prawem. 

Ustawa stanie się prawem w ciągu kilku następnych tygodni, gdy tylko przegłosuje ją Izba Deputowanych.

 

Dostajemy sporo pytań odnośnie bitomatów w Polsce. Postanowiliśmy się wybrać do jednego z nich, nowo postawionego bitomatu, który znajduje się w Galerii Łódzkiej w Łodzi. 

Bitomat znajduje się na poziomie -1 za ruchomymi schodami obok bankomatu euronetu, niedaleko wejścia od ul. Sienkiewicza, wchodząc tym wejściem nie widać go, jest po drugiej stronie ruchomych schodów. Cały bitomat wygląda tak:

Obsługa jest bajecznie prosta i szybka o czym przekonaliśmy się sami wypróbowując jego działanie.

Obsługuje dwie kryptowaluty bitcoin i dash. Niestety niema w nim obecnie możliwości wypłaty gotówki - sprzedaży bitcoin/dash, można jedynie wpłacić - zakupić bitcoin lub dash.

Aby zakupić należy wykonać w zasadzie trzy czynności:

  1. Wsunąć banknot
  2. Zeskanować lub wpisać adres swojego portfela np. QR Code z telefonu
  3. Zatwierdzić transakcje na wyświetlaczu - panelu dotykowym

Można również zamiast skanowania kodu wybrać opcję wydruku paper wallet z kluczem prywatnym, jednak nie zalecamy używania tej opcji ze względu na to że niema nigdy pewności że bitomat posiada jeszcze papier lub czy papier się nie zatnie.

Po zatwierdzeniu przekaz BTC idzie na portfel niemal błyskawicznie, zakupiliśmy BTC dwa razy na dwa różne portfele (blockchain i jaxx) i w obu przypadkach trwało to zaledwie kilka sekund.

Na wyświetlaczu mamy u góry zakładki BTC lub DASH, dash należy wybrać jeśli chcemy wykonać zakup kryptowaluty dash a nie BTC.

Duże wrażenie robi szybkość działania przekazu BTC na portfel oraz łatwość obsługi która w zasadzie jest prostsza niż używanie bankomatu lub w tym przypadku wpłatomatu. Niestety jak już wspominałem na początku, bitomat ma wyłączony moduł wypłaty gotówki, więc póki co nie spieniężymy w tym bitomacie BTC lub DASH.

Różnicę w kursie rekompensuje szybkość działania. Można też wysłać BTC prosto na swój adres na giełdzie, wtedy jednak może trwać to kilka lub kilkanaście minut dłużej, zanim giełda zaksięguje środki.

Bitomatów w Polsce jednak przybywa, mówi się, że do końca roku w naszym kraju ma stanąć kolejne kilkadziesiąt Bitomatów produkowanych przez różne firmy. Jednak myślę że będzie to znacznie większa ilość.

Błąd oprogramowania giełdy spowodował że przez 20 minut można było zakupić bitcoina za darmo. Skorzystało 7 osób, jednak transakcje zostały anulowane natychmiast po wykryciu błędu.

Według Reutersa, krótkotrwały błąd systemowy na japońskiej giełdzie kryptowalut Zaif pozwolił siedmiu klientom na krótko kupić bitcoiny za darmo.

Przypadkowa sprzedaż flash Zaif miała miejsce 16 lutego i trwała tylko około 18 do 20 minut.

Nic dziwnego, że żadna ze sprzedaży nie została zatwierdzona. Zaif sprawił, że transakcje zostały anulowane natychmiast po wykryciu błędu.

Jeden "nabywca" podjął próbę sprzedania 2200 trylionów jenów (około 20 bilionów dolarów) w bitcoinie, zanim problem został rozwiązany.

Jednak jeden klient mógł lepiej wykorzystać błąd Zaifa, próbował natychmiast przenieść swoje darmowe Bitcoiny na zewnętrzny adres portfela. Jego przypadek nie został jeszcze do końca rozwiązany.

16 giełd kryptowalutowych jest prawnie dopuszczonych do działania w Japonii i najwyraźniej są w trakcie tworzenia organu samoregulującego. Według dziennika biznesowego Nikkei, ciało ma zacząć działać w kwietniu i ustanowi wytyczne i zasady dotyczące bezpieczeństwa, reklamy i środków karnych.

W miarę upływu czasu organy samoregulujące mogą stać się bardziej powszechne w przestrzeni kryptowalut.

Brian Quintenz, komisarz z Commodity Futures Trading Commission, niedawno zasugerował, że firmy kryptograficzne powinny zacząć regulować się, stwierdzając :

Chciałbym teraz skorzystać z tej okazji, aby wezwać społeczność inwestorów i społeczność popierającą waluty cyfrowe do stworzenia pewnego rodzaju organizacji samoregulującej, która może rozwijać standardy w zakresie polityki cybernetycznej, zatrzymywania danych, prowadzenia rejestrów, obowiązków dotyczących dokumentacji finansowej, informacji poufnych. handlu, etyki, kodeksu postępowania. Samoregulacja ma silną historię na naszych rynkach.

Japonia jest pierwszym krajem na świecie, który uruchomił system służący do nadzorowania wymiany kryptowalut, którego celem jest ochrona konsumentów przed oszustwami, zapobieganie potencjalnej działalności przestępczej i wspieranie rozwijającego się przemysłu blockchain. Pod tym względem kraj znajduje się w czołówce regulacji pro-kryptowalutowych.

Jednak niektórzy regulatorzy uważają, że nadzór Japonii nie jest wystarczająco rygorystyczny, pozwalając na poważne ataki, takie jak niedawny na Coincheck (zginęło 530mln$). Niemniej jednak regulacja tego kraju wyraźnie kontrastuje z ekstremalnymi środkami anty-kryptowalutowymi Chin i przyciąga chińskie giełdy, które nie są w stanie prowadzić działalności w swoim kraju.

 

Korea Południowa "zachęci" banki do interakcji z giełdą kryptowalut, jak powiedzieli regulatorzy co może być nieco zaskoczeniem.

Dyrektor południowokoreańskiej służby nadzoru finansowego ogłosił, że rząd będzie wspierać "normalne" transakcje kryptowalut. Przyznając, że większość giełd kryptograficznych ma problemy z uzyskaniem akceptowalnych przez regulatorów rachunków bankowych, obiecuje zachęcić banki do współpracy z nimi.

Dyrektor Południowokoreańskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FSS), Choi Heung-sik, powiedział na konferencji prasowej we wtorek:

Rząd będzie wspierać "normalne transakcje" kryptowalut.

W "Koreańskim Timesie" zacytowano go dalej: "Cały świat jest w trakcie ponownego rozważania, aby znaleźć ramy dla wirtualnej waluty, i że powinniśmy uczynić z niego normalną transakcję zamiast wzmacniać przepisy".

Ostatnie oświadczenie Choi kontrastuje z jego wcześniejszym stanowiskiem, gdy domagał się surowych przepisów, stwierdzając, że "bitcoin pęknie". Wstrząśnięci oświadczeniem organu nadzoru obywatele południowokoreański złożyli wniosek do Niebieskiego Domu, wzywając do zwolnienia Choi jako dyrektora FSS. Petycja, która zakończyła się 27 stycznia, zawierała 40 149 podpisów. Zgodnie z zasadą Niebieskiego Domu, petycja potrzebuje 200 000 sygnatariuszy, aby rząd mógł odpowiedzieć.

Przed swoim wtorkowym oświadczeniem Choi zorganizował spotkanie z koreańskim stowarzyszeniem Blockchain oraz przedstawicielami lokalnych giełd kryptowalut, w tym przewodniczącym komitetu samoregulacyjnego Stowarzyszenia, o którym pisał Yonhap.

Minęły trzy tygodnie, odkąd regulatorzy wymusili na centrach system nazw rzeczywistych i zakończyli korzystanie z wirtualnych kont umożliwiających anonimowy handel kryptowalutami.

Jednak od czasu wdrożenia nowego systemu banki wydały nowe konta wirtualne dla czterech największych giełd w kraju: Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Są niechętni do wydawania kont wirtualnych dla małych i średnich giełd kryptograficznych.

Sfrustrowany z powodu braku możliwości uzyskania wirtualnych kont, dwanaście małych i średnich giełd wysłało w poniedziałek list do Stowarzyszenia Blockchain, wzywając do spotkania w celu omówienia sposobu radzenia sobie z tym problemem, podał Biz Net Times.

Kiedy po raz pierwszy wstąpiłem do Stowarzyszenia, zrozumiałem, że jeśli zastosuję się do wytycznych, mogę uzyskać wirtualne konta w banku.

Banki zachęcane do pracy z giełdami Crypto

Rząd wielokrotnie powtarzał, że banki mają "wystarczające systemy i mogą swobodnie otwierać wirtualne, prawdziwe konto imienne" - podał Yonhap.

Duże koreańskie banki Shinhan, Nonghyup i Industrial Bank of Korea już prowadzą interesy z czterema giełdami kryptowalut, zauważył Choi, dodając, że "powinni zrobić więcej" - poinformował Money Today. Podkreślił ponadto, że trzy inne banki, w tym KB Kookmin Bank i KEB Hana Bank, również utworzyły system obrotu nazwami rzeczywistymi. Jednak nie są jeszcze emitowane konta do wymiany kryptograficznej.

Uznając problem małych i średnich giełd, Choi podkreślił: "Będę zachęcał KB Kookmin Bank i KEB Hana Bank do zajmowania się obrotem wirtualnymi walutami." 

Rząd będzie "zachęcał" banki do dokonywania transakcji z wymianami kryptowalut.

 

Japońskie giełdy kryptowalut są bardzo aktywne w reklamowaniu swoich usług. Kilka giełd, w tym Bitflyer, DMM Bitcoin, Tech Bureau's Zaif i Coincheck wykorzystują moc gwiazd i uruchamiają reklamy telewizyjne z oryginalną muzyką.

Według CM Soken Consulting, firmy badaczej obsługiwanej przez Tokyo Kikaku Co, "obecność w reklamach telewizyjnych giełdy kryptowalut znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku" - podał Japan Times. "Między 20 grudnia a 19 stycznia reklamy telewizyjne Coinchecka i Bitflyera były emitowane 819 razy w regionie Kanto, porównywalnym do dużych firm, takich jak Toyota Motor Corp, NTT Docomo Inc i Mcdonald's Japan."

Serwis informacyjny zwrócił także uwagę, że ogromny billboard "DMM Bitcoin z japońską gwiazdą pokrytą złotem" jest wyraźnie pokazywany w Shibuya, jednej z najbardziej ruchliwych i najbardziej znanych dzielnic handlowych w Tokio. "Kiedy byłem w Londynie, widziałem reklamy na całym Facebooku, ale nigdy w telewizji ani na takich ulicach", przyznał 20-letni brytyjski turysta, stojąc pod billboardem.

Kenji Harashima, starszy pracownik naukowy specjalizujący się w technologiach finansowych dla Instytutu Badawczego Mizuho, powiedział:

Japońskie giełdy są najbardziej aktywne na świecie. Nie tylko jest to wynikiem restrykcyjnych regulacji w Chinach i Korei Południowej, ale także dlatego, że możesz wykorzystać efekt dźwigni do inwestycji.

DMM Bitcoin, Bitflyer i Coincheck "wszystkie mają reklamy na platformach internetowych, takich jak YouTube, Facebook i Instagram. Na tych samych giełdach pojawiły się również reklamy telewizyjne "- dodała publikacja.

W ubiegłym tygodniu Tech Bureau, które prowadzi krypto giełdę Zaif, zaczęło nadawać komercyjną ogólnokrajową japońską aktorkę, modelkę i piosenkarkę Ayame Goriki. Według jej strony Wikipedii, była w 37 serialach telewizyjnych i pojawiła się w 7 filmach.

Jednominutowa reklama zawiera także oryginalną piosenkę, która jest luźno tłumaczona jako "Zaif for bitcoin" zespołu "Kaneko Mari & Zaif 2 Da Moon". Zaif twierdzi, że ogólnokrajowa promocja ma na celu zwiększenie świadomości usług, a także "poprawę wizerunek branży jako całości."

Największa japońska giełda kryptowalut, Bitflyer, była pierwszą firmą, która prowadziła reklamy telewizyjne pod koniec kwietnia ubiegłego roku, jak podaje Japan Times. W tym czasie japoński rząd zalegalizował bitcoina jako legalną metodę płatności.

Bitflyer zatrudnił japońską aktorkę i modelkę Riko Narumi, by stała się celebrytką firmy i pojawiła się w jej reklamach.

DMM Group zaczęła reklamować swoją giełdę bitcoin na początku roku. W styczniu firma uruchomiła giełdę kryptograficzną pod nazwą DMM Bitcoin, która obsługuje 7 kryptowalut. Niedawno uruchomiła także farmę górniczą i salon wystawowy w Kanazawa City w prefekturze Ishikawa w Japonii.

W reklamach DMM Bitcoin znajduje się aktorka i modelka znana jako Laura i inna aktorka, Rika Nakagawa. Laura była również w innych reklamach DMM Group, w tym dla firmy zajmującej się wymianą walut DMM FX.

Centrale kryptowalutowe Bittrade i Coincheck wykorzystały moc gwiazdy, aby reklamować swoje firmy. Bittrade zatrudnił japońską aktorkę Ruriko Kojimę, która stała się jej twarzą. Coincheck zatrudnił popularnego miejscowego komika Tetsuro Degawę. Jednak reklamy Coincheck zostały usunięte w wyniku włamania, które kosztowało Giełdę 58 miliardów jenów w NEM.

"Menedżerowie Coincheck przyznają, że mogli bardziej zwiększać bezpieczeństwo niż przyciągać klientów reklamami", napisał Japan Times i cytował prezesa SBI Holdings, Yoshitaka Kitao:

Najbardziej denerwuje mnie to, że wydali pieniądze na reklamy, które powinny zostać wydane na ich systemy.

Japońskie Stowarzyszenie Biznesu Kryptowalutowego (JCBA), grupa branżowa z ponad 150 członkami, w tym Coincheck, poprosiła swoich członków o "odpowiedzialną reklamę".

Nigeryjczycy handlują bitcoinem wartym blisko 4 miliony dolarów tygodniowo na 13 lokalnych giełdach, pomimo wielokrotnych ostrzeżeń władz o inwestowaniu w kryptowaluty. Eksperci wezwali rząd do ponownego przemyślenia jego stanowiska i przyjęcia inteligentnych przepisów, "umożliwiających postępy w zakresie innowacji". Regulatorzy muszą zrozumieć, jak to działa przed wprowadzeniem zakazów, mówią analitycy.

Ostrzeżenia nie mają wpływu na Nigeryjczyków

Regulatorzy i ustawodawcy w Nigerii zajęli twarde stanowisko w sprawie kryptowalut. Ostatnim przejawem ich postawy stało się śledztwo w sprawie handlu bitcoinami zlecone przez Senat. Pojawiły się też liczne ostrzeżenia od innych instytucji. W ubiegłym roku Centralny Bank Nigerii stwierdził, że "wirtualne waluty" nie są prawnym środkiem płatniczym i powiedziały bankom, że ich transakcje z krypto wykonują na własne ryzyko. Nigeryjska Korporacja Depozytów ostrzegła Nigeryjczyków, że nie mogą polegać na ochronie konsumentów podczas handlu kryptowalutami.

Jednak wszystkie te ostrzeżenia nie zmieniły serc i umysłów, jak pokazują najnowsze dane handlowe. Wartość bitcoin zmniejszyła się od zeszłego roku, ale zainteresowanie najpopularniejszymi kryptowalutami jeszcze nie osłabło w Nigerii, raporty Leadership. Nigeryjczycy kontynuowali inwestycje, handlując cotygodniowo do wartości bitwy wynoszącej 3,8 miliona USD w lutym po średniej 3,6 miliona USD odnotowanej pod koniec grudnia.

Obrót na lokalnych platformach zdobył tygodniowy rekordowy poziom prawie 1950000000 Nigeryjskiej Nairy w połowie grudnia. Kwota ta wynosi 5,4 miliona USD według aktualnych kursów walut.

Nigeryjczycy inwestują również w inne kryptowaluty, a suma ta osiągnęła 4,7 miliona dolarów tygodniowo, wynika z danych Emeka Okoye, programisty i głównego architekta w Cymantiks Nigeria. Wezwał instytucje rządowe do ponownego przemyślenia swojego podejścia do regulacji. Ekspert powiedział, że krytyka tylko podsyci dalsze spekulacje i zachęci do korzystania z krypto dla przestępców. Okoye doradził nigeryjskim organom regulacyjnym, by przyjęli "inteligentne regulacje", a nie całkowity zakaz:

Jest to postawa pozwalająca innowacjom iść naprzód i pozwalać na regulację. Chodzi o konsumentów, a nie o graczy.

Gdyby władze zakazały kryptowalut, to wyjęliby spod prawa narzędzie techniczne, wyjaśnił analityk. Wtedy "wyjęci spod prawa użyją tych narzędzi, a ty nie masz kontroli - ludzie będą musieli żyć z konsekwencjami" ostrzegł Okoye. Powiedział również, że organy regulacyjne muszą właściwie zrozumieć sytuację przed zastosowaniem jakichkolwiek zakazów.

"Czy oni rozumieją, jak to działa? Mogę zbudować giełdę kryptowalut, która nie ma siedziby w Nigerii i Nigeryjski rząd nie może jej regulować. Mam też zagraniczną kartę i nie mogą jej kontrolować"- zauważył ekspert.

Emeka Okoye uważa, że ​​kryptowaluta nie zastąpi całkowicie pieniądza fiducjarnego, ale uzupełni je, zapewniając łatwiejsze i wygodniejsze transfery bogactwa.

 

Czyżby Polski rząd wzorował się na Nigerii ? Napisz co o tym myślisz w komentarzach.

 

Według ostatnich danych zebranych przez rząd Korei Południowej, skumulowany dochód prowizyjny z 30 giełd kryptowalutowych w tym kraju wyniósł 87,5 razy więcej niż rok wcześniej. 

Giełdy kryptowalut w Korei osiągneły dochód 700 miliardów wonów koreańskich.

Przychody prowizji z południowokoreańskich giełd kryptowalutowych łącznie wzrosły o około 87,5 razy w roku ubiegłym w porównaniu do roku poprzedniego, podały lokalne media.

Dane, opublikowane w niedzielę zostały zebrane przy pomocy rządu, zostały oszacowane na podstawie prowizji od sprzedaży i lokalnej ceny bitcoin przez każdego operatora," napisał Yonhap, dokładniej wyjaśniając:

Według danych wydanych przez Park Kwang-on z rządzącej Partii Demokratycznej, skumulowana sprzedaż prowizyjna około 30 podmiotów zajmujących się wymianą kryptowaluty miała osiągnąć na koniec ubiegłego roku 700 miliardów wonów [~ 658 milionów USD] , w porównaniu z szacowaną kwotą 8 miliardów wonów na koniec 2016 roku.

Park dodał, że w oparciu o tę samą metodę obliczania, szacowany przychód prowizyjny z giełd kryptowalut w 2015 r. Wyniósł 3,2 mld USD, podał Kyeonggi Daily.

Korea Południowa ma cztery główne giełdy kryptowalut: Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit.

Według przedstawiciela Park, Upbit jest obecnie największą giełdą kryptowalut w kraju, z udziałem w rynku 52,9%, w oparciu o dane z 6 dni w zeszłym tygodniu. Szacuje się, że giełda kryptowalut wspierana przez Kakao Corp. zebrała w ubiegłym roku 194,3 miliarda wonów z prowizji. "Analiza odzwierciedla również fakt, że liczba transakcji wirtualnej waluty podwoiła się od października ubiegłego roku, kiedy Upbit rozpoczął działalność" - dodał Kyeonggi Daily.

W tym samym okresie Bithumb miał około 32,7% udziału w rynku, a Coinone 8,3%, a Korbit 6,2%. Szacowana sprzedaż trzech giełd wyniosła 317,7 miliarda sztuk, odpowiednio 78,1 miliarda sztuk i 67 miliardów euro, podała publikacja.

Według Coinmarketcap, Upbit jest obecnie trzecią co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie. Jego 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 1,3 miliarda USD w chwili pisania tego tekstu, podczas gdy wolumen Bithumb wynosi około 1,1 miliarda USD.

Koreańscy regulatorzy pracują obecnie nad tym, jak opodatkować giełdy i handel kryptowalut.

W odpowiedzi na prośbę ludu dotyczącą nieuczciwych przepisów dla kryptowalut, Hong Nam-ki, minister Urzędu Koordynacji Polityki Rządowej (OPC), potwierdził, że Ministerstwo Strategii i Finansów pracuje nad opodatkowaniam kryptowalut.

"Podatek powinien być płacony, jeśli dochód istnieje", stwierdził, dodając, że różne ministerstwa analizują podejście innych krajów do opodatkowania kryptowalut. "Sądzę więc, że wkrótce uda się uzyskać pewne informacje na temat systemu opodatkowania wirtualnej waluty" - podkreślił.

Podczas gdy inne kraje europejskie szukają surowszych przepisów w sprawie kryptowalut, Hiszpania chce podążać śladem Szwajcarii, proponując krypto-przyjazne prawodawstwo.

Partia Ludowa hiszpańskiego premiera Mariano Rajoya jest gotowa w pełni wykorzystać technologię blockchain. Partia konserwatywna twierdzi, że przygotowuje krypto-przyjazne prawodawstwo mające na celu nakłonienie firm blockchain, w szczególności poprzez wprowadzenie ulg podatkowych.

Według Bloomberga, Teodoro Garcia Egea - prawodawca przygotowujący projekt ustawy - uważa, że ​​w interesie wielkiego europejskiego kraju jest powitanie firm blockchain, ponieważ nowa technologia może potencjalnie napędzać innowacje w dziedzinie finansów, zdrowia i edukacji. Garcia Egea wyjaśnił:

Kluczowy będzie poziom cyfryzacji dla firm. Mamy nadzieję, że prawodawstwo będzie gotowe w tym roku.

Partia Ludowa planuje zaprosić ekspertów Blockchain do kraju, aby wystąpić w parlamencie. Są również zainteresowani badaniem krajów, które już wyprzedzają resztę świata w przyjaznym dla kryptowalut prawodawstwie, takich jak Szwajcaria - prawdopodobnie światowa stolica blockchain.

Dodatkowo, Garcia Egea dąży do tego, aby Hiszpania stała się bezpiecznym i przyjaznym miejscem do inwestowania w kryptowaluty, proponując możliwość nieujawniania inwestycji kryptowalutowych poniżej pewnej liczby, jednocześnie zapewniając skuteczne otoczenie regulacyjne. "Chcemy ustanowić najbezpieczniejsze ramy dla Europy, aby inwestować w ICO" - wyjaśnił Garcia Egea.

Zainteresowanie Hiszpanii blockchainem stoi w jaskrawym kontraście z wieloma europejskimi sąsiadami.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire i niemiecki minister finansów Peter Altmaier twierdzą że kryptowaluty mogą zagrażać długoterminowej stabilności finansowej, wzywając kolegów ministrów finansów z G20 w celu rozprawienia się z rosnącym rynkiem.

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Yves Mersch stwierdził niedawno, że kryptowaluty nie są "pieniędzmi ani nie będą w przewidywalnej przyszłości".

Brytyjska premier Theresa May, podobnie jak wielu innych, wyraziła obawy związane z używaniem kryptowaluty w przestępstwach, stwierdzając, że patrzy "bardzo poważnie" na kryptowaluty "ze względu na sposób, w jaki są wykorzystywane, szczególnie przez przestępców".

Nasz premier Mateusz Morawiecki, wyraził zaniepokojenie, KNF straszy giełdy i ostrzega przez krypto, widać jak daleko są od informacji o tym czym jest blockchain i kryptowaluty, jednocześnie mówiąc o tym że technologia blockchain to przyszłość, jednak brak im informacji o tym że bez kryptowalut sam blockchain niema sensu istnienia.

Za przykład można podać tutaj ministra finansów Korei Południowej, jego wypowiedź przeczytasz tutaj - Blockchain może zrewolucjonizować świat.

Na przeciwległym krańcu spektrum Hiszpania wydaje się być bardziej zainteresowana wyścigiem, aby stać się stolicą blockchain - bardziej zgodną ze Szwajcarią i Stanami Zjednoczonymi, Arizoną, Tennessee i Wyoming - i w przeciwieństwie do kraju zniechęcającego do innowacji. Hiszpania ma szansę dzięki temu przodować w tej technologii na kontynencie europejskim.

Microsoft doszedł do wniosku, że tak zwane rozwiązania "warstwy 2" są niezbędne do skalowania Bitcoin i "współpracują" w zakresie tej technologii.

W poniedziałkowym poście na blogu dyrektor ds. Zarządzania programami w dziale tożsamości Microsoft Alex Simons powiedział, że rozwiązania skalowania warstwy 2, które w głównej mierze obejmują sieć lightning network, są lepsze niż skalowanie w łańcuchu.

Simons pisze:

Podczas gdy niektóre społeczności blockchain zwiększyły zdolność transakcji łańcucha (np. Wzrost liczby bloków), to podejście ogólnie pogarsza zdecentralizowany stan sieci i nie może osiągnąć milionów transakcji na sekundę, które system wygenerowałby w skali światowej.

Później kontynuuje:

Aby pokonać te bariery techniczne, współpracujemy nad zdecentralizowanymi protokołami warstwy 2, które działają na tych publicznych blockchainach, aby osiągnąć skalę globalną, przy jednoczesnym zachowaniu atrybutów światowej klasy systemu DID (zdecentralizowanej tożsamości).

Post oznacza, jak Microsoft widzi przyszłość publicznych blockchain, w tym Bitcoin.

Opis giganta komputerowego opcji skalowania na łańcuchu jako "degradującej decentralizacji" w szczególności stawia go w opozycji do hard forka Bitcoin oferujących większe rozmiary bloków, w szczególności Bitcoin Cash .

Fork od dawna budzi krytykę ze strony niektórych najwcześniejszych zwolenników Bitcoina, a informatyk Nick Chabo nazwał sieć "scentralizowaną zabawką" w zeszłym roku.

Zasoby, które teraz wykorzysta do dalszego rozwoju warstwy 2, pozostają nieznane.

Sieć Lightning Network dokonała już znacznych postępów w tym roku, debiutując z pierwszą wersją w mainnet i szybko rozwijając się, aby włączyć do niej prawie 2000 węzłów od 13 lutego - więcej niż sieć Bitcoin Cash.

Wysoce oczekiwana technologia warstwy 2 posłużyłaby do tego, by transakcje bitcoinowe kosztowały ułamki dolara amerykańskiego i byłyby niemal natychmiastowe.

"Jesteśmy pokorni i podekscytowani podjęciem tak ogromnego wyzwania, ale wiemy również, że nie można go osiągnąć samemu," kontynuuje Simons.

"Liczymy na wsparcie i wkład naszych partnerów sojuszniczych, członków Decentralized Identity Foundation i różnorodnego ekosystemu Microsoft projektantów, decydentów, partnerów biznesowych, producentów sprzętu i oprogramowania".

Jak pisaliśmy kilka dni temu Microsoft myśli nad wdrożeniem systemu identyfikacji opartego na Blockchain.

Dwa japońskie stowarzyszenia kryptowalutowe zdecydowały się połączyć, aby przywrócić zaufanie do branży i przyspieszyć samo narzucenie reguł. Po zatwierdzeniu przez japoński organ nadzoru finansowego nowa organizacja będzie miała prawo do nakładania kar za naruszenie przepisów wewnętrznych.

Obecnie w Japonii działają dwa stowarzyszenia branżowe kryptowalut: Japan Blockchain Association (JBA) i Japan Cryptocurrency Business Association (JCBA). Ten pierwszy jest kierowany przez CEO Bitflyer, Yuzo Kano, i ma w sumie 88 członków, podczas gdy ten ostatni ma w sumie 154 członków, zgodnie z publikacją Minkabu.

Obie organizacje podobno były na rozmowach, aby połączyć się po włamaniu do jednej z największych giełd w kraju, Coincheck, gdzie skradziono 58 miliardów jenów na kryptowalucie NEM. "Spieszą się, aby przywrócić zaufanie do branży" - poinformowała japońska firma Forbes.

"Będą one zintegrowane w celu ustanowienia nowej organizacji samoregulującej", aby skupić się na takich obszarach, jak system zarządzania bezpieczeństwem i rekompensata aktywów klientów, dodano punkt informacyjny. Ponadto nowy podmiot skoncentruje się również na niezawodności giełd kryptowalutowych, które zostały już zatwierdzone przez japońską agencję usług finansowych (FSA). Obecnie istnieje 16 zatwierdzonych giełd, a 16 w trakcie przeglądu, w tym Coincheck.

W czwartek Nikkei poinformował:

Dwie grupy branży kryptowalut w Japonii [JBA i JCBA] zgodziły się połączyć w celu przyspieszenia ustanowienia dobrowolnych regulacji i odzyskania społecznego zaufania wirtualnej walucie.

Połączenie rozpocznie się 1 kwietnia. "Przewodniczącym nowej organizacji prawdopodobnie będzie przewodniczący JCBA, Taizen Okuyama, prezes Money Partners Group", czytamy w komunikacie, że Kano ma zostać wiceprezesem organu samorządu.

Komentując wiadomość o fuzji z JBA, JCBA wydała w czwartek oświadczenie, stwierdzając, że nie podjęto w tej chwili żadnych decyzji.

Nowy podmiot będzie potrzebował zatwierdzenia FSA. Zgodnie ze zmienionym japońskim prawem dotyczącym usług płatniczych, które weszło w życie w kwietniu zeszłego roku, operatorzy kryptowaluty mogą tworzyć organizację samoregulującą. Mogą "ustanawiać zasady branżowe, prowadzić dochodzenia w sprawie członków i nałożyć karę" - wyjaśnia Japan Times.

Jednak FSA wcześniej "odmówił zezwolenia dwóm organom samoregulującym, wzywając branżę do stworzenia jednolitej organizacji poprzez połączenie JBA i JCBA" - wyjaśnił Nikkei w czwartek, dodając, że:

Gdy nowy organ zostanie zatwierdzony przez agencję, uzyska uprawnienia do nakładania kar za naruszanie nałożonych przez siebie przepisów. Powinno to również pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z wezwaniami banków i innych przedsiębiorstw w konwencjonalnym sektorze finansowym do prowadzenia działalności w walutach wirtualnych w celu ustanowienia solidnego systemu samoregulacji.

Rejestracja na Bitfinex znów otwarta

Popularne artykuły

LSK Lisk

LSK Lisk

sierpnia 01, 2017 Kryptowaluty

GAME Gamecredits

GAME Gamecredits

sierpnia 01, 2017 Kryptowaluty