Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

Współzałożyciel bardzo popularnej platformy społecznościowej Reddit, Alexis Ohanian, ujawnił w zeszłym roku, że kryptowaluty stanowią znaczną część jego portfela inwestycyjnego. Jego firma venture capital, Seven Seven Six, od tego czasu wzięła udział w rundzie finansowania o wartości 5 milionów dolarów dla aplikacji Lolli z nagrodami Bitcoin i zainwestowała w firmę QuickNode zajmującą się infrastrukturą blockchain.

Ale gdzie Ohanian stawia własne pieniądze?

Przynajmniej częściowo w Ethereum.

„Myślę, że Ethereum, przynajmniej przez następny rok lub dwa, naprawdę ma najwięcej do udowodnienia, a przynajmniej największy potencjał, aby coś pokazać, ponieważ jest tak wiele interesujących zastosowań” – powiedział Ohanian Andrew Ross Sorkin w CNBC. „NFT to dopiero początek tego, co powstaje na bazie blockchain Ethereum i właśnie tam znajduje się wiele moich aktywów”.

W przeciwieństwie do łańcucha bloków Bitcoin, który jest używany głównie do tworzenia i bezpiecznego używania cyfrowej waluty, blockchain Ethereum zawiera inteligentny kod kontraktowy, który eliminuje pośredników i pozwala ludziom tworzyć aplikacje na szczycie łańcucha bloków. Przekształciło się to przede wszystkim w dwa główne przypadki użycia: niezamienne tokeny (NFT) i zdecentralizowane finanse (DeFi).

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

NFT to cyfrowe akty własności, używane głównie do przenoszenia praw do zasobów cyfrowych (takich jak wirtualne przedmioty kolekcjonerskie, dzieła sztuki lub karty kolekcjonerskie) lub fizycznych. Tymczasem DeFi odnosi się do dowolnego protokołu usług finansowych, który pozwala ludziom pożyczać, pożyczać lub handlować bez przechodzenia przez tradycyjne instytucje finansowe.

Oba obszary odnotowały szybki wzrost w ciągu ostatniego roku. Według DeFi Pulse około 60 miliardów dolarów w tokenach krąży w protokołach Ethereum DeFi, w porównaniu z około 1 miliardem dolarów rok temu. NFT zarejestrowały sprzedaż o wartości ponad 2 miliardów dolarów, z czego większość pochodzi z łańcucha blokowego Ethereum, na którym pierwotnie się pojawiły.

Chociaż Ohanian intensywnie inwestuje w Ethereum, technolog jest otwarty na to, co się pojawia i uważa, że ​​Stany Zjednoczone muszą podejść do tematu łagodnie, aby dać możliwość rozwoju podobnych innowacji blockchain. Odnosząc się do niedawnej decyzji Salwadoru, aby uczynić Bitcoin prawnym środkiem płatniczym, Ohanian powiedział: „Ogólnie rzecz biorąc, nie opowiadałbym się za twardą ręką w jakichkolwiek regulacjach w tym zakresie. jako kraj możemy się oprzeć na najlepszych elementach tej technologii”.

Laserowe oczy, środkowoamerykańska dżungla i wulkany. Tajna kryjówka złoczyńcy z Bonda? Nie! To tylko Bitcoin.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele uchwalił dziś ustawę, która ma uczynić Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Powiedział dzisiaj również, że polecił prezesowi państwowej firmy energetycznej LaGeo „zaoferowanie udogodnień do wydobywania bitcoinów z pomocą bardzo bardzo taniej i całkowicie odnawialnej energii z naszych wulkanów”.

„Ustawa Bitcoin” Salwadoru została zaproponowana przez Bukele w zeszłym tygodniu i szybko uchwalona po jej wprowadzeniu do Zgromadzenia Ustawodawczego, które partia Bukele kontroluje większością dwóch trzecich.

Prawo uznaje kryptowalutę za prawny środek płatniczy i nakazuje firmom akceptować BTC jako płatność, chyba że znajdują się na obszarach wiejskich, które nie mają dostępu do Internetu. Co więcej, zwalnia handel bitcoinami z podatków od zysków kapitałowych.

Krótko mówiąc, Salwador właśnie stał się nowym ulubionym miejscem Bitcoinerów.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Salwador ma ponad 20 wulkanów, z których kilka jest aktywnych. LaGeo wykorzystuje wulkany do tworzenia energii geotermalnej.

Właściwie nie jest to nowa koncepcja. Na przykład Genesis Mining na Islandii wykorzystuje podziemne ciepło do produkcji bezemisyjnej energii elektrycznej. Jest to dobry punkt sprzedaży, ponieważ koszty środowiskowe Bitcoina znalazły się pod ostrzałem firm (np. Tesla) i rządów, które muszą ocenić, czy obietnica bezpaństwowej waluty jest warta wydatków na energię.

Jednak Salwador już teraz importuje 25% swojej energii elektrycznej, według International Finance Corporation, co czyni go największym nabywcą w regionie. Co więcej, IFC donosi: „Prawie połowa salwadorskich firm twierdzi, że wysoki koszt energii elektrycznej jest jedną z największych barier wzrostu, ponieważ podnosi ceny produktów i usług”.

Instrukcje Bukele z pewnością zwiększą obciążenie sieci elektrycznej i mogą nawet wymagać od Salwadoru importu większej ilości energii elektrycznej – nawet jeśli energia wytwarzana przez same obiekty wydobywcze Bitcoin jest czysta. Innymi słowy, nie jest to łatwe zwycięstwo.

Niemniej jednak prezes LaGeo Mynor Gil odpowiedział: „Jesteśmy gotowi, panie prezydencie”.

Zacznijmy od dobrej wiadomości: opłaty transakcyjne Ethereum, które stale rosną, wracają do poziomów z 2020 roku.

Zła wiadomość: dzieje się tak, ponieważ popyt na protokoły DeFi oparte na Ethereum i samo Ethereum spadł wraz z cenami, o czym częściowo świadczy 28-procentowy spadek transakcji Uniswap od szczytu w połowie maja.

Według niedawnego raportu Glassnode Insights, wolumen transferu Ethereum, mierzony w dolarach, spadł o 60% w ciągu dwóch tygodni.

„Przez prawie wszystkie wskaźniki aktywności w sieci, ostatni miesiąc był historycznie dużym spadkiem, szybko przechodząc od dynamicznie rozwijających się gospodarek w sieci po [najwyższych w historii] cenach do prawie całkowicie czystych mempooli i słabnącego popytu na transakcje i rozliczenia ”, napisała firma analityczna, odnosząc się do niedostatku transakcji w kolejce.

Glassnode przyjrzał się również w szczególności tokenom zarządzania dla czterech protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi), które mają na celu umożliwienie ludziom pożyczania, pożyczania lub handlu kryptowalutami bez pośrednictwa finansowego. Liczba transferów – i łączna wartość tych transferów – na Compound (COMP), Aave (AAVE), Uniswap (UNI) i Yearn Finance (YFI) „znacznie spadła” od maja.

„Te wskaźniki są proste, ale dość skuteczne jako wskaźnik wysokiego poziomu nastrojów inwestorów masowych i można je zauważyć, że dość dobrze odwzorowują trendy cenowe” – napisał Glassnode. Mówiąc prościej, niższy popyt na transakcje koreluje z niższą ceną.

Rzeczywiście, cena YFI spadła o 26% w ostatnim miesiącu, Uniswap stracił 40% swojej wartości, Aave spadł o 27%, a COMP spadł o pełne 55%, według danych Nomics.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Większość projektów DeFi prawdopodobnie nie jest jednak zbyt zaniepokojona. Według Glassnode, wolumen transakcji Uniswap jest zbliżony do wartości bazowej ustalonej podczas lata DeFi, kiedy zainteresowanie tokenami opartymi na Ethereum wzrosło w połowie 2020 roku. Według DeFi Pulse wartość tokenów zablokowanych tylko w tych czterech protokołach wynosi ponad 30 miliardów dolarów. To prawie dwa razy więcej niż wszystkie protokoły DeFi w dniu 1 stycznia.

Ceny też są wciąż aktualne. Na przykład tokeny UNI są warte ponad 300% więcej niż na początku roku.

Co więcej, zakładając, że płynność protokołów i giełd pożyczek DeFi pozostaje wysoka, handel może teraz rozpocząć się po znacznie niższych opłatach.

Średnie opłaty transakcyjne Ethereum 30 maja wyniosły 4,82 USD, co jest najniższym wskaźnikiem od 1 stycznia; w ich wysokości, 19 maja, średnia opłata wyniosła 71,72 USD, ponieważ handlowcy DeFi, kupujący NFT i inne osoby korzystające z protokołów w blockchainie Ethereum próbowały przeforsować transakcje w przeciążonej sieci.

Liczba codziennych transakcji w sieci Bitcoin spadła do poziomu niespotykanego od sierpnia 2018 roku.

Według danych The Block’s Data Dashboard, siedmiodniowa średnia krocząca dziennych transakcji bitcoin spadła wczoraj do 217 000. Ostatnim razem ta liczba była tak niska 31ego sierpnia 2018 r.

Ten spadek dziennych transakcji pojawił się, gdy cena bitcoina zaczęła oscylować wokół poziomu 36 000 USD, co oznacza spadek o 44% w porównaniu z ostatnim szczytem wynoszącym 64 000 USD. Spekulacje na temat przyczyn spadku cen wahały się ze względu na czynniki takie jak tweety prezesa Tesli Elona Muska czy przez rozprawę z górnikami bitcoinów w Chinach.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Wpłynęło to również na inne wskaźniki on-chain. Liczba codziennych aktywnych adresów w sieci Bitcoin – również siedmiodniowa średnia krocząca – spadła wczoraj do 940 000, zgodnie z poziomami ostatnio obserwowanymi w maju. Liczba nowych adresów dziennie również spadła do 372 000, wracając do poziomów z marca.

W wyniku zarówno załamania cen, jak i niższych wolumenów, wielkość wolumenu w sieci w dolarach spadła z 17,3 mld USD dziennie do 7,7 mld USD — o 55%.

Plusem jest to, że opłaty transakcyjne bitcoin spadają, co sprawia, że ​​sieć jest tańsza w użyciu. Średnia opłata spadła z 53 USD do zaledwie 7 USD, co oznacza spadek o 87%.

Film na YouTube, który twierdzi, że pochodzi od grupy hakerów Anonymous, wycelowany jest w CEO Tesli i SpaceX, Elona Muska. Grupa mówi, że jego tweety, które wstrząsnęły rynkami kryptowalut, „zniszczyły życie” ciężko pracujących ludzi, którzy „zniszczyli swoje marzenia przez publiczne wybuchy Muska”.

Biorąc pod uwagę samą naturę i nazwę zdecentralizowanej grupy hakerów, nie można stwierdzić ze 100% pewnością, że film został stworzony przez członka (członków) Anonymous. Mimo to film nosi wszystkie cechy poprzednich filmów, które są uznawane za stworzone przez członków grupy.

Nosząc znak firmowy grupy - maskę Guya Fawkesa - i używając zmieniacza głosu, narrator wideo oskarża Muska o to, że jest niewiele więcej niż złoczyńcą Bonda, kimś ze starannie pielęgnowanym wizerunkiem wizjonera, a tak naprawdę „nikim więcej niż kolejnym narcystycznym bogatym gościem który desperacko potrzebuje uwagi”.

Po zakwestionowaniu danych dotyczących środowiska i pracy Muska, wideo skupiło się na niedawnej zabawie Muska z kryptowalutami i powiedziało, że Musk odwrócił się od bitcoina, ponieważ obawiał się, że Tesla straci dotacje rządowe.

„Obecnie powszechnie uważa się, że zostałeś zmuszony do potępienia zaangażowania swojej firmy w Bitcoin, aby utrzymać te zielone pieniądze rządowe w kasie Tesli” – mówi wideo.

Grupa hakerów dalej nazywa niedawny ruch Muska, aby utworzyć radę górników bitcoin, próbą przejęcia kontroli nad przemysłem.

Film zarezerwował niektóre z najostrzejszych komentarzy dla ostatnich tweetów Muska, które pomogły usunąć miliardy dolarów wartości z rynku kryptowalut, mówiąc: „Miliony inwestorów detalicznych naprawdę liczyły na zyski z kryptowalut, aby poprawić swoje życie… zniszczyłeś sny ciężko pracujących ludzi przez twoje publiczne napady złości, nadal wyśmiewasz je memami z jednej z twoich rezydencji za milion dolarów.”

Wideo, które w momencie publikacji ma 1,6 miliona wyświetleń, kończy się odmianą podpisu grupy. „Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju, ale teraz spotkałeś równego sobie. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy Legionem! Oczekuj nas”.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Pomimo tego, że wiele osób opublikowało kopię wideo na kanale Muska na Twitterze, dyrektor generalny Tesli jeszcze nie odpowiedział bezpośrednio. Jednak Musk opublikował tweeta w sobotę po południu, który można zinterpretować jako odpowiedź. W tweecie Musk powiedział po prostu: „Nie zabijaj tego, czego nienawidzisz. Zachowaj to, co kochasz”. Ponadto zdjęcie profilowe Muska zostało zmienione na całkowicie wypełnione czarne kółko, które może być odniesieniem do koloru najbardziej kojarzonego z Anonymous.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę historię enigmatycznych tweetów Muska, może nie ma to związku.

„(Nazwa monety) wybiła ku niebiosom” to zdanie tak często wypowiadane przez ludzi próbujących podnieść wartość swoich ulubionych kryptowalut w oczach słuchaczy, że fraza stała się oklepana. Ostatnio jednak wyrażenie to nabrało bardziej dosłownego znaczenia.

Na początku maja ogłoszono, że SpaceX rozpocznie „Doge-1 Mission to the Moon” na początku przyszłego roku, a firma kierowana przez Elona Muska przyjmie jako płatność kryptowalutę inspirowaną memami.

Następnie w miniony czwartek SpaceX uruchomił węzeł Ethereum na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po raz pierwszy taki węzeł został umieszczony w kosmosie. Dokowanie nastąpiło w sobotę.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

BitMEX jednak idzie jeszcze dalej, celując w jeden duży krok dla bitcoina. Giełda kryptowalut ogłosiła niedawno plany zdeponowania fizycznego portfela zawierającego pojedynczy bitcoin na powierzchni Księżyca. Portfel będzie miał formę pamiątkowej monety.

Aby to zrobić, BitMEX pomaga sfinansować wysiłki firmy Astrobotic, firmy zajmującej się robotyką kosmiczną, mające na celu umieszczenie komercyjnego lądownika Peregrine na Księżycu. To lądowanie jest zaplanowane na czwarty kwartał, tuż przed „Misją DOGE-1 na Księżyc”, o czym BitMEX z przyjemnością zwrócił uwagę.

„Jeden protagonista Dogecoin / innowator samochodów elektrycznych / entuzjasta kosmosu niedawno rzucił rękawicę, mówiąc, że planuje wysłać Doge na Księżyc. Nie mamy nic przeciwko Doge Money, uważaliśmy, że to tylko słuszne, aby pomóc bitcoinowi dotrzeć tam jako pierwszy”.

Prawnicy reprezentujący Ripple Labs, jego dyrektor generalny Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen złożyli w piątek wniosek, aby zmusić Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do przedstawienia dwóch zestawów dokumentów, o które firma poprosiła na początku tego roku.

Dokumenty dotyczą komunikacji SEC ze stronami trzecimi w zakresie bitcoina, XRP lub etheru. Ripple stara się zmusić SEC do ujawnienia, dlaczego doszło do wniosku, że bitcoin i ether to towary, a nie papiery wartościowe takie jak XRP.

W grudniu ubiegłego roku SEC złożyła skargę, twierdząc, że Ripple pozyskało ponad 1,3 miliarda dolarów poprzez niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych z aktywami cyfrowymi. Agencja domaga się nakazu sądowego. „Zarzucamy, że Ripple, Larsen i Garlinghouse niezarejestrowanie swojej bieżącej oferty i sprzedaży miliardów XRP inwestorom detalicznym, co pozbawiło potencjalnych nabywców odpowiednich informacji na temat XRP…”, powiedziała Stephanie Avakian, dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC, w grudniowa informacja prasowa.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

6 kwietnia i 6 maja sędzia pokoju w Stanach Zjednoczonych Sarah Netburn z Okręgu Południowego Nowego Jorku nakazała SEC dostarczenie dokumentów, ale agencja jeszcze się nie zastosowała, powołując się na ich znaczenie.

Obie strony spotkały się niezależnie pięć razy, aby spróbować rozwiązać problem, ostatnio 1 czerwca, zgodnie z wnioskiem Ripple.

Na konferencji CoinDesk Consensus 2021 w zeszłym miesiącu Garlinghouse powiedział, że uważa, że ​​sprawa ma szersze reperkusje dla tego, jak postrzegana jest kryptowaluta w USA.

Bitcoin utrzymuje krótkoterminowe wsparcie powyżej 35 000 USD i może napotkać opór w pobliżu 42 000 USD. Ceny nadal się konsolidują, co sugeruje, że presja na sprzedaż słabnie. Zazwyczaj zmienność spada w fazach konsolidacji, zachęcając kupujących do powrotu, choć na krótko.

Bitcoin jest powyżej 100-okresowej średniej kroczącej zarówno na wykresie godzinowym, jak i czterogodzinnym, gdy faza korekcyjna się stabilizuje.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Na wykresie dziennym wskaźnik siły względnej (RSI) rośnie z poziomów wyprzedaży, co może utrzymać aktywność kupujących w kierunku oporu 42 000 USD.

Decydujące wybicie powyżej linii oporu przyniosłoby cel zwyżkowy w okolicach 45 000 USD.

Bitcoin kosztował około 39 300 USD w momencie publikacji i wzrósł o około 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Europejska firma inwestycyjna założona przez miliardera Christiana Angermayera i wspierana przez Mike'a Novogratza z Galaxy Digital chce w ciągu najbliższych dwóch lat przelać około 100 milionów dolarów na kryptowalutowe fundusze venture.

Cryptology Asset Group przyjmie przedsiębiorcze podejście do wzbogacenia swojego portfela funduszy i zwróci szczególną uwagę na fundusze kryptograficzne po raz pierwszy, wschodzących menedżerów i fundusze zalążkowe, zgodnie z komunikatem prasowym w czwartek.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Według Angermayera, przedsiębiorcy z branży fintech i kryptowalut, firma będzie inwestować na całym świecie, przejmując udziały kapitałowe w firmach związanych z blockchain i kryptowalutami. Novogratz zainwestował w firmę w momencie jej uruchamiania, chociaż nie jest zaangażowany w nowy wysiłek finansowy.

Coinbase ogłosiło we wtorek, że użytkownicy oferowanej przez nich karty debetowej - znanej jako CoinbaseCard - mogą teraz płacić telefonami komórkowymi za pomocą Apple Pay. Wiadomość ta wyznacza nowy poziom integracji między dwiema głównymi amerykańskimi markami i odzwierciedlają ciągły nacisk krypto na główny nurt handlu detalicznego.

Karta Coinbase umożliwia użytkownikom korzystanie z salda Bitcoin i innych kryptowalut w celu dokonywania zakupów w sklepach lub pobierania gotówki z bankomatów. Chociaż produkt jest dostępny w Wielkiej Brytanii i Europie od zeszłego roku, klienci z USA pozostają na liście oczekujących – ostatnio firma podała w poście na blogu, że od tego tygodnia zaprosi „wybranych klientów z list”.

Coinbase dodaje, że osoby wybrane do korzystania z karty debetowej mogą natychmiast zacząć z niej korzystać za pośrednictwem Apple Pay, nawet jeśli czekają na przybycie fizycznej karty. Firma ogłosiła również, że klienci z USA mogą również korzystać z Google Pay, który jest dostępny dla użytkowników kart debetowych w Wielkiej Brytanii i Europie od zeszłego roku.

Karta Coinbase jest intrygująca, ponieważ jest jedną z pierwszych kryptowalutowych kart debetowych, które oferują korzyści ekonomiczne mogące przewyższyć opłaty związane z jej używaniem.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Dla użytkowników z USA ta korzyść ma postać nagrody w postaci 1% zwrotu w Bitcoinach za każdy zakup lub 4% zwrotu w Stellar Lumens. Nagrody te mogą zrównoważyć 2,75% opłaty pobieranej przez Coinbase za każdą transakcję kryptograficzną kartą debetową.

Opłata ta oznacza jednak, że ​​konsumenci nadal będą tracić pieniądze na transakcjach Bitcoin. Istnieje ważny wyjątek: każda transakcja, którą dokonują za pomocą stablecoina USDC nie wiąże się z opłatą. W rezultacie klienci Coinbase, którzy dokonują zakupów w USDC zarabiają 1% z powrotem w Bitcoin - korzyść porównywalna z wieloma nagrodami kart kredytowych w USA.

Mówiąc szerzej, połączenie tych nagród i łatwości korzystania z Apple Pay może spowodować wzrost płatności opartych na Bitcoin w USA.

Korzyści z nagród są dostępne tylko dla klientów Coinbase w USA, jednak oznacza to, że transakcje kryptograficzne kartami debetowymi pozostają niepewną propozycją wartości dla tych w Europie i Wielkiej Brytanii. Niektórzy klienci mogą jednak uznać, że nowość zakupów w sklepach z Bitcoinem, Ethereum lub inne kryptowaluty przeważają nad wadami opłat.

Coinbase, który wykorzystuje szeroko stosowaną sieć Visa do przetwarzania płatności debetowych, jest jedną z wielu firm oferujących kryptowalutowe karty debetowe. Inne to Gemini i BitPay, które ogłosiły własne integracje z Apple Pay. Ale duża baza klientów Coinbase wraz z ofertą nagród może pomóc w ekspansji poza to, co jest obecnie bardzo niszową ofertą.

 

Bitbay