Więcej Brytyjczyków kupiło kryptowaluty niż akcje w 2020 roku

czerwiec 16, 2021 1291 0

Nowe badanie sugeruje, że Brytyjczycy chętniej inwestują w kryptowaluty niż w tradycyjne akcje i inwestycje oparte na akcjach.

Ankieta brytyjskiej firmy inwestycyjnej AJ Bell wykazała, że ​​7% dorosłych respondentów z Wielkiej Brytanii zgłosiło, że kupiło kryptowaluty w ciągu ostatniego roku, w porównaniu do 5%, które zainwestowało w akcje i udziały na indywidualnych kontach oszczędnościowych (ISA). Akcje i udziały ISA to rodzaj konta oszczędnościowego, które pozwala użytkownikom inwestować bez płacenia podatku od dochodów lub zysków kapitałowych.

Ankieta została przeprowadzona przez narzędzie śledzące badania rynku online “Find Out Now” i przeprowadziła ankietę wśród 1269 respondentów. Laith Khalaf, analityk finansowy w AJ Bell, skomentował, że wyniki obalają powszechne przekonania:

„Kiedy więcej osób kupuje kryptowalutę niż inwestuje na giełdzie ISA, należy dojść do wniosku, że świat zwariował na punkcie kryptowalut”.

Ankieta wykazała, że ​​​​inwestorami w kryptowaluty są głównie mężczyźni i mają mniej niż 35 lat, a 71% tych, którzy powiedzieli, że kupili aktywa kryptowalutowe, twierdziło, że osiągnęli zysk, podczas gdy 12% zgłosiło stratę w ubiegłym roku. Co zabawne, 17% stwierdziło, że nawet nie wie, co zarobiło lub straciło dzięki swoim kryptowalutowym inwestycjom.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Badanie wydaje się być sprzeczne z badaniami brytyjskiego think tanku Parliament Street z marca, które ujawniły, że 52% z 2000 respondentów w tej konkretnej ankiecie wyraziło, że są bardziej skłonni do inwestowania na giełdzie i tradycyjnych aktywach, takich jak złoto, niż w krypto, z trzecim stwierdzeniem, że nie zainwestują w krypto, ponieważ uważają, że już „przegapili okazję”.

Brytyjskie biuro finansowe This is Money poinformowało, że analityk AJ Bell stwierdził, że nowe badanie wykazało, że młodsi ludzie mają większe zaufanie do swojego zrozumienia kryptowalut, ale Khalaf pozostał sceptyczny wobec nich osobiście: „Z pewnością wygląda na to, że niektórzy konsumenci skaczą na głęboką wodę kryptowalut, zanim nauczą się pływać w płytszych wodach.”

Khalaf zalecił inwestowanie w zdywersyfikowany portfel, który nie jest nadmiernie eksponowany na kryptowaluty, dodając:

„Młodzieńczy profil nabywców kryptowalut sugeruje, że do tej pory zgromadzili niewiele aktywów i mogą poważnie uszkodzić swoje finanse, jeśli rynki kryptowalut zmienią się na gorsze”.

Analityk skomentował wpływ Elona Muska na rynki Bitcoin, odnosząc się do niektórych z jego ostatnich tweetów i stwierdzając, że „nie są one miarą szerszego sentymentu biznesowego do Bitcoina”.

Brytyjski Express poinformował, że opublikowane w zeszłym tygodniu dane Jej Królewskiej Mości Urzędu Skarbowego i Celnego są kolejnym sygnałem, że obecne szaleństwo inwestowania w kryptowaluty nie wykazuje oznak spowolnienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama