XMR Monero

sierpień 01, 2017 7839 0

Data startu - 02/06/2014
Monero (XMR) jest kryptowalutą open-source utworzoną w kwietniu 2014 roku.

Monero skupia się na prywatności, decentralizacji i skalowalności. W przeciwieństwie do wielu kryptowalut które są pochodnymi Bitcoin, Monero bazuje na protokole CryptoNote i posiada znaczne różnice odnośnie algorytmicznych obliczeń blockchain. Modułowa architektura Monero została pochwalona przez Wladimira J. van der Laan. 

Monero doświadczył szybkiego wzrostu kapitalizacji rynkowej (od 5M$ do 185M$)

Monero jest jesnaą z 6 najbardziej obracanych kryptowalut, z kapitalizacją ponad 300 000 000$.

Nazwa Monero oznacza poprostu "Coin" w esperanto. Szczególną cechą tej monety jest posiadanie wbudowanych mechanizmów anonimowości i automatyczne dostosowywanie rozmiaru bloku.

Monero posiada zdecentralizowany mikser monet, oparty o użycie wielu podpisów należących do różnych użytkowników. Istnieje możliwość udowodnienia że jedna osoba wysłała środki oraz ich ilość, nie można jednak określić która.

Na wrzesień 2017 planowany jest hard fork w którym porzucony zostanie system transakcji Ring Signatures a pozostawi jedynie nowy bezpieczniejszy RingCT.

Jednym z założeń monero było wprowadzenie mechanizmu zmiany rozmiaru bloku, który reagowałby na potrzeby rynku. Opiera się on na zasadzie że jeśli górnik chce wykopać blok większy niż mediana stu poprzednich bloków, tworząc blok musi załączyć dowód pracy dla wyższej trudności niż normalnie.

W sytuacji gdy drobni górnicy tworzą małe bloki, mechanizm zwiększa koszt tworzenia dużych bloków, co niweluje różnice rentowności wynikające z rozmiaru kopalni. 

Notowania Monero

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2017 10:56
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama