Bitcoin jak zacząć

wrzesień 04, 2017 18054 0

Cyfrowy pieniądz, obliczenia superkomputerów, łańcuchy danych, wszystko to może być ciężkie do zrozumienia, jednak samo używanie bitcoina i handel nim jest prostszy niż zwykłą walutą i bankowością online. Postaram się to opisać dla początkujących krok po kroku.


1. PORTFEL
Zaczynamy od utworzenia portfela. Portfele nic nie kosztują, wystarczy zarejestrować się na jednym z portali które taki portfel oferują lub zainstalować aplikację na komputer lub telefon.
Portfele różnią się od siebie systemami zabezpieczeń, sposobem używania itp. jednak wszystkie służą w tym samym celu - aby trzymać w nich bitcoiny.
Rodzaje portfeli opisałem tutaj Portfele bitcoin
Portfel jest to miejsce do którego przypisany jest adres lub adresy naszego portfela bitcoin, portfele nie muszą mieć stałego adresu, może się on zmieniać jednak raz zarejestrowany adres zawsze trafi do naszego portfela. Portfel to w wielu jego odmianach także narzędzie dzięki któremu możemy wysłać komuś bitcoiny lub płacić.

Lista polecanych portfeli Bitcoin.

2. ZAKUP BITCOINA
Gdy mamy już portfel możemy zabrać się za kupowanie bitcoina. W tym celu należy udać się na stronę giełdy bitcoin np. BitBay. Na giełdach często poza zakupem bitcoinów w ofercie są również inne waluty cyfrowe. Giełda sama w sobie może być sposobem nie tylko na zakup ale i na zarabianie na kursach.
Aby móc kupować na giełdzie należy się tam zarejestrować i najlepiej od razu potwierdzić swoje dane, wtedy jest możliwość zakupu większych sum.
Giełda jest również portfelem, jednak nie zalecam trzymania tam bitcoina jeśli go na giełdzie nie używamy, lepiej przelać go do swojego portfela po zakupie.
Bitcoina można zakupić również w kantorach np Bitcantor jednak cena tam jest mniej atrakcyjna niż na giełdach.
Najlepszą cenę uzyskamy na transakcji Face to Face czyli bezpośrednio sprzedający z kupujący, kontakt taki można znaleźć na stronie localbitcoins.com lub Polskie Forum Bitcoin, można tam wystawić swoje ogłoszenie lub poszukać już wystawionych.

3. SPRZEDAŻ BITCOINA
Analogicznie jak w poprzednim punkcie.

4. PRZELEW BITCOINA
Do wykonania przelewu bitcoinem potrzebujemy adresu odbiorcy, tak jak w przypadku tradycyjnego banku tylko zamiast cyfr jest to ciąg znaków. np. 13QtdNuN8T7n3BykszFoGBDgDgvyEHmi1z 
Adres ten może być również w formie kodu qr który skanujemy np. smartfonem.
Przelew możemy wykonać bezpośrednio przez aplikację portfela (jeśli na to pozwala) lub np poprzez giełdę.

5. PŁATNOŚĆ BITCOINEM
Aby zapłacić za usługę lub towar bitcoinem sprzedający musi udostępniać taką opcję w swoim sklepie, czyli udostępnić swój adres oraz podać kwotę. W Polsce płacenie bitcoinem możliwe jest w niektórych sklepach internetowych poprzez usługę inPay.

Wszystko to może wydawać się nieco skomplikowane, jednak wcale nie jest, aplikacje portfela są tak przygotowane ale były bardzo proste w obsłudze, tak samo giełda bitcoin. Nie trzeba się obawiać że czegoś nie zrozumiemy.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maj 2019 10:19
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama