Cena Bitcoina spada poniżej 30 000 USD po raz pierwszy od stycznia

czerwiec 22, 2021 1556 0

Bitcoin spadł we wtorek poniżej długo utrzymywanego poziomu wsparcia 30 000 USD, osiągając najniższy poziom od 28 stycznia.

Kryptowaluta handlowana była na 29 700 USD na krótko przed południem co sprowadza wzrost od początku roku do zaledwie 3%.

Spadek nastąpił dzień po tym, jak Ludowy Bank Chin nakazał głównym instytucjom finansowym w kraju zaprzestanie ułatwiania transakcji kryptograficznych i sygnalizuje koniec czterotygodniowej konsolidacji między 30 000 a 40 000 USD.

Rynek patrzy na ruchy z południa, a presja popytowa słabnie w wyniku obaw regulacyjnych i niedawnego jastrzębiego nastawienia Rezerwy Federalnej.

„Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że ludzie w Chinach kupują kąpiel BTC. Jak pokazuje indeks OTC ChaiNext tether (USDT), wartość oscylowała w ciągu ostatnich kilku tygodni w czerwcu na poziomie 99, co pokazuje niewielkie zniżko w handlu USDT” – powiedział Matthew Lam, analityk giełdy kryptograficznej OKEx.

„Istnieje niewiele dowodów na zapotrzebowanie na spadek. Ludzie wciąż są odsunięci na bok” – powiedział Amber Funds.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Bitcoin osiągnął najwyższy poziom tego roku - powyżej 64 000 USD - w połowie kwietnia i spadł o 35% w maju z powodu obaw dotyczących negatywnego wpływu kopania kryptowalut na środowisko i wznowienia działań regulacyjnych w Chinach.

W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna nieoczekiwanie przesunęła termin pierwszej podwyżki stóp procentowych na 2023 r., zwiększając presję na kryptowalutę.

Podczas gdy bitcoin spadł o 8% w ciągu 24 godzin, inne główne monety, takie jak eter, XRP i cardano, odnotowały straty w wysokości 10-20%. Dogecoin, kryptowaluta-mem, jest o 25% niżej.

W związku z tym wskaźnik dominacji bitcoina lub udział największej kryptowaluty w całym rynku osiągnął miesięczny szczyt powyżej 47%, według źródła danych TradingView.

Matthew Dibb, COO i współzałożyciel Stack Funds, przewiduje dalszy wzrost stopy dominacji bitcoina.

„Osobiście uważam, że najlepszą obecnie transakcją na kryptowaluty (niezależnie od kierunku) jest długa dominacja bitcoinów lub krótkie alternatywne kryptowaluty w stosunku do bitcoinów” – powiedział Dibb.

„Jeśli rynek spadnie, bitcoin powinien spaść mniej niż altcoiny” – powiedział Dibb. „Jeśli nastroje się poprawią, bitcoin wzrośnie bardziej niż altcoiny”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama