Przyszłość Bitcoina

wrzesień 04, 2017 6969 0

Możliwości bitcoina jako środka rozliczeniowego przy płatnościach za towary i usługi będą się zwiększać. A jak twierdzą specjaliści z Goldman Sachs w swoim raporcie "trudności we wdrożeniu bitcoina do systemu płatniczego są możliwe do przezwyciężenia".
Wierzę że nadejdzie dzień kiedy za zakupy w markecie lub mniejszym sklepie zapłacę bitcoinami. W Polsce już wiele firm udostępnia taką formę płatności. W bardzo dalekiej przyszłości bitcoin zacznie zastępować procesory płatności takie jak np. PayPal a później zwykłe waluty.

1 Kwietnia 2017 japoński rząd nadał Bitcoinowi oficjalny status „przedpłaconego środka płatniczego”. Od tego momentu, powszechne zainteresowanie tą kryptowalutą, zarówno wśród japońskiego społeczeństwa jak i funkcjonujących tam biznesów nabrało pokaźnego tempa. Wystarczyło to aby po miesiącu Bitcoin pobił kolejny rekord.

Jaką wartość może mieć Bitcoin w przyszłości? Ciężko ocenić, jednak postanowiłem zrobić pewne obliczenia.
Bitcoinów może być tylko 21 milionów. Ludzi na świecie jest już około 7,5 miliarda.
Zakładając że już wszystkie Bitcoiny są wydobyte i każdy chciałby mieć walutę Bitcoin to jeśli podzielimy po równo dla każdego człowieka na ziemi każdy dostanie tylko 0,0028 BTC co przy obecnym kursie 8500zł/1BTC równa się 23,8 zł niewiele prawda?
Wnioski nasuwają się same, to 0.0028 BTC może być wtedy warte kilkadziesiąt tysięcy.
Bitcoin jest podzielny do 8 miejsc po przecinku więc spokojnie będzie możliwe aby jego wartość mogła rosnąc.
Wences Casares, CEO portfela Xapo i członek rady dyrektorów firmy PayPal prognozuje że może to być milion dolarów za 1 BTC w ciągu 5-10 lat. Czy nakłaniam do kupowania Bitcoina? Nikogo nie chce nakłaniać ale uważam że nie kupienie go teraz to wielki błąd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 13:17
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama