Jak zarabiać na giełdach

lipiec 11, 2017 11319 0

PODSTAWOWE ZASADY NA GIEŁDACH


Giełdy kryptowalut mogą być dobrym sposobem na dorobienie do pensji, są też ludzie, którzy utrzymują się tylko z tego. Trzeba jednak zaznaczyć, że handel kryptowalutami na giełdach wiąże się z ryzykiem i inwestować tylko takie pieniądze, które nie są nam niezbędne do życia.

Ogólnie rzecz biorąc, można zastosować dwie metody handlu, pierwsza to handlowanie dzienne, gdzie kupujemy tego samego dnia i tego samego dnia sprzedajemy, druga to długoterminowe plany, które zakładają zyski dopiero po jakimś czasie np. kilka lat. Omówić chciałbym krótkoterminowe inwestycje dzienne.

Giełda, którą mogę polecić początkującym to Polska giełda BitBay

Zakładając tam konto, mamy na niej od razu swój portfel. Możemy tam zakupić kryptowaluty za złotówki oraz dolary. Giełda BitBay oferuje kryptowaluty Bitcoin, Ethereum, Lisk, Litecoin. Jest jedną z najbezpieczniejszych giełd na świecie.

Handlując na giełdzie krptowalut, nie można ulegać pokusom szybkiego zysku, chciwości. Trzeba podchodzić do tematu na zimno i z dobrym planem. Należy zmienić podejście, czyli nie iść tą drogą co reszta ludzi. Chodzi o to, aby nie kupować walut, gdy rosną tylko wtedy gdy spadną, a sprzedawać, gdy rosną. Trzeba realizować z góry założone cele, a nie liczyć na szczęście, bo kolega powiedział, że coś tam urośnie jeszcze 100zł więcej, oczywiście licząc na szczęście można też zarobić ale można też więcej stracić. 

 

PODSTAWOWE ZASADY HANDLU KRYPTOWALUTAMI

 1. Nie inwestujemy pieniędzy niezbędnych do życia tylko takie które możemy stracić.
 2. Zapoznajemy się dokładnie z zasadami działania danej giełdy kryptowalut (prowizje, możliwości, itp.)
 3. Kupujemy gdy ceny spadają (są w dołku).
 4. Sprzedajemy gdy rosną nie czekając aż zaczną spadać.
 5. Realizujemy z góry założone cele np. zakup Ethereum w cenie 820zł/1 ETH i od razu dajemy zlecenie na sprzedaż za 840zł/1 ETH.
 6. Nie bądzmy chciwi, ustalajmy realne ceny sprzedaży.
 7. Po sprzedaniu szukamy kolejnej kryptowaluty która akurat zaliczyła dołek.
 8. Śledzimy rozwój wydarzeń na innych giełdach na świecie, na polskich giełdach z reguły to samo dzieje się z opóźnieniem.
 9. Nie panikujemy, gdy cena spadnie poniżej naszego zakupu trzeba czekać w końcu pójdą w górę.
 10. Nigdy nie kupujemy kryptowaluty gdy jej cena osiąga swoje maksimum, lub maksimum lokalne, wtedy jest czas na sprzedaż.
 11. Minimalizujemy ryzyko poprzez zakup nie jednej lecz kilku różnych kryptowalut.
 12. Analizujemy wykresy kursów aby ustalić realną cenę sprzedaży - np. na środku poprzedniego spadku.
 13. Notujemy wszystko, czyli cenę zakupu, cenę sprzedaży (pomocny jest arkusz kalkulacyjny).
 14. Trzymamy się swojego planu.

Niekiedy nie uda się nam zrealizować dziennych planów, szczególnie teraz gdy ceny kryptowalut zachowują się w sposób nieco nie przewidywalny. Jednak w miarę nabierania doświadczenia może być coraz lepiej.
Jaką kwotą inwestować to zależy od was, myślę jednak że niema to sensu jeśli kwota jest mniejsza niż 1000zł to absolutne minimum, jeśli chcemy cokolwiek zarobić a nie tylko się bawić. Jednak dla treningu możemy spokojnie zainwestowąc małą kwotę, którą później przeliczamy sobie na wyższą aby zobaczyć co by było gdyby była większa. Przy małych kwotach należy też liczyć się z tym że zysk mogą pomniejszyć prowizje giełdy.
Strategia może ulec zmianie zależnie od giełdy na jakiej handlujemy, np Poloniex umożliwia handel tylko kryptowalutami czyli niema możliwości wymiany na np. dolary, jedynie na inne kryptowaluty.
Oczywiście od każdej reguły jest wyjątek, więc przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem i własną trzeźwą oceną sytuacji.

Treść artykułu ma charakter edukacyjny i informacyjny, nie ponosimy odpowiedzialności za nie trafione inwestycje.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 maj 2018 11:58
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama