GAME Gamecredits

sierpień 01, 2017 25083 0

Data startu - 01/06/2015
Gamecredits to ciekawy sposób na rozwiązanie mikropłatności w grach, ominięcie drogich pośredników płatności, lub nawet na zarabienie graniem. 
Wartość rynku gier video przekracza w tej chwili 100 miliardów dolarów i wszystko wskazuje na to, że w dalszym ciągu będzie się on rozwijał. W tej chwili większość projektów opartych na technologii Blockchain zdaje się pomijać sektory mainstreamowe, na przykład gier video. Skupiają się raczej na implementacji dla przemysłu finansowego. Gamecredits zamierza zmienić ten stan rzeczy, przez wprowadzenie swojego bezpłatnego API. 

Gamecredits można zakupić się na Polskiej Giełdzie BitBay.

Gamecredits Inc. jest pierwszym dostawcą płatności opartej na kryptowalucie, która może być w prosty sposób wdrożona do każdej gry. Developerzy, którzy zdecydują się na Gamecredits unikną znacznej części opłat pośredników, wyeliminują możliwość zwrotu środków, zapewnią uniwersalną metodę płatności dla całego świata, a płatność dotrze do nich w kilka minut, a nie miesięcy. W zamian za to Gamecredits pobierze opłatę w wysokości 10% każdej transakcji, to niewiele w porównaniu do rozwiązań największych firm, które liczą sobie nawet do 30%.

Dyrektor Operacyjny (COO) Alex Migitko:
„Game developers have consistently been taken advantage of; developers have been required to pay 30% on all revenue to vendors like Apple, Google and Steam. Cryptocurrency payments can not only save developers money, but create brand new gaming economies. GameCredits will make this possibility a reality.”

Gracze będą mogli znaleźć w grach kody na dodatkowe kredyty, które można wymienić bezpośrednio z poziomu gry. Krótko mówiąc – będą zarabiać, grając w grę.
Wydanie API ma miejsce niedługo po ogłoszeniu otwarcia Gamecredits Mobile Store, który wystartuje na początku drugiego kwartału tego roku. W sklepie już pierwszego dnia ma być ponad 300 gier. Będą one zintegrowane z API, a wszystkie płatności odbywać się będą z użyciem cyfrowego pieniądza.


Aby ułatwić dostęp do waluty, Gamecredits zintegrowała w portfelu możliwość zakupu kartą jednego z pięciu dostawców. GAME można kupić z użyciem Mastercard, Visa, American Express, Discover Card, oraz JCB. W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenia PayPal, Paysafecard oraz innych, lokalnych, metod.
Najnowsze informacje o Gamecredits zwiastują ciekawe czasy w świecie kryptowalut. Ambitne projekty, takie jak GAME, wprowadzają blockchain do mainstreamu. Sądząc po tym co Gamecredits obiecuje, to developerzy mogą spodziewać się w tym roku sporych zmian w sposobie pobierania płatności. 

Gamecredits we wrześniu 2017, dołączył do projektu Hyperledger. Hyperledger to wspólny wysiłek związany z otwartym źródłem, stworzony w celu przyspieszenia technologii blockchain. Jest to globalna współpraca, w tym liderów finansów, bankowości, internetu rzeczy, łańcuchów dostaw, produkcji i technologii.

Listopad 2017 - Gamecredits podjęło współpracę z Unity. Unity tworzy silnik do wielu gier oraz renderów 3D oraz 2D na wszystkie platformy sprzętowe, jednak głównie mobilne. Zajmują się również VR.

PODSUMOWANIE

Czy Gamecredits ma przyszłość? myślę że tak, rynek gier to ogromny i stale powiększający się rynek, gdzie coraz bardziej popularne są mikropłatności, a zakup gry online jest już czymś normalnym. Poza tym może pozwolić na tańszy zakup gier lub funkcji w grach, ponieważ omija pośredników takich jak wydawcy, platformy gier typu steam, którzy potrafią łącznie zabrać z płatności nawet do 50%. Pozytywnym sygnałem jest wprowadzenie Gamecredits na Polską giełdę BitBay

Notowania Gamecredits

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 25 listopad 2017 00:26
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama