Wartość Bitcoina wzrasta o 5% gdy Salwador przygotowuje nowe prawa dotyczące kryptowalut

czerwiec 25, 2021 2283 0

Bitcoin rośnie trzeci dzień z rzędu po ogłoszeniu przez Salwador daty, w której kryptowaluta zostanie uznana za prawny środek płatniczy. Kraj podaruje również każdemu obywatelowi 30 dolarów za pośrednictwem e-portfela.

Najcenniejsza na świecie kryptowaluta zyskała obecnie ponad 5% na wartości w ciągu 24 godzin. Większość pozostałych kryptowalut znajdujących się w pierwszej dwudziestce pod względem wartości rynkowej wzrosła na wartości o 2-17% w tym samym okresie, a największe dzienne zyski odnotował Dogecoin.

Pomimo tego, że Bitcoin waha się od 30 000 do 41 000 USD, skok ceny zbiega się z zapowiedziami prezydenta Salwadoru, Nayiba Bukele, który mówił o kryptowalutach podczas ogólnokrajowego przemówienia w czwartek wieczorem.

Bukele powiedział obywatelom swojego kraju, że po zarejestrowaniu się w e-portfelu Chivo za pomocą rozpoznawania twarzy będą mogli otrzymać darmowe 30 dolarów w bitcoinach. Prezydent powiedział również, że kontrowersyjna ustawa o bitcoinach wejdzie w życie 7 września.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Tymczasem tradycyjne rynki, które często korelowały z ruchami cen bitcoina, odnotowały silniejsze wzrosty ze względu na pozytywne wiadomości o porozumieniu między ponadpartyjną grupą senacką, składającą się z pięciu republikanów i pięciu demokratów oraz prezydenta USA Joe Bidena.

W czwartek strony osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie planu infrastrukturalnego o wartości 579 milionów dolarów. Udało się to po tygodniach negocjacji, które pomogły zwiększyć amerykańskie akcje firm budowlanych i sprzętowych, takich jak Caterpillar Inc., na wiadomości o transakcji.

Amerykańskie giełdy zamknęły czwartek na zielono, a wszystkie rynki azjatyckie, z wyjątkiem Laosu i Pakistanu, odnotowały w piątek pozytywne wyniki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama