Pozycje funduszy Bitcoin spadły na najniższy poziom od czterech miesięcy

czerwiec 19, 2021 1474 0

Fundusze bitcoinowe powoli się wykrwawiają w następstwie nieoczekiwanego ataku Rezerwy Federalnej.

Dane śledzone przez ByteTree Asset Management pokazują, że liczba monet w posiadaniu amerykańskich i kanadyjskich funduszy zamkniętych oraz kanadyjskich i europejskich funduszy ETF spadła w piątek do 782 558 BTC (wartość 28,72 mld USD). Jest to poziom najniższy od 25 lutego. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni udziały spadły o ponad 15 000.

W środę Rezerwa Federalna zaskoczyła rynki jastrzębim zwrotem, przesuwając termin kolejnej podwyżki stóp procentowych na 2023 rok.

Od tego czasu większość aktywów, w tym bitcoin, znalazła się pod presją sprzedaży, chociaż wiodąca kryptowaluta pozostała stosunkowo odporna w porównaniu z większością walut fiducjarnych i złotem.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

W połowie maja zasoby funduszy osiągnęły najwyższy poziom powyżej 815 000 BTC, po wzroście o ponad 300 000 BTC od października.

Majowy szczyt zbiegł się ze spadkiem bitcoina z 58 000 USD do prawie 30 000 USD.

„BTC posiadane przez ETF-y i fundusze są znaczącą i mierzalną próbką popytu w sieci” – powiedział CIO ByteTree Charlie Morris. „Ciężkie zakupy instytucjonalne w październiku ubiegłego roku doprowadziły do ​​gwałtownego wzrostu cen, który ochłodził się w drugim kwartale tego roku”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama