Chiny mówią, że banki muszą blokować transakcje kryptowalutami

czerwiec 21, 2021 1619 0

Ludowy Bank Chin (PBOC) w poniedziałek powiedział głównym instytucjom finansowym w kraju, aby przestały ułatwiać transakcje w walutach wirtualnych, zwiększając negatywne nastroje na rynkach kryptowalut.

Banki nie mogą dostarczać produktów ani usług, takich jak handel, rozliczanie i rozliczanie transakcji kryptograficznych, powiedział PBOC w oświadczeniu.

Muszą również upewnić się, że identyfikują rachunki kapitałowe na giełdach walut wirtualnych i dealerów pozagiełdowych oraz odcinają łącze płatnicze dla środków transakcyjnych w odpowiednim czasie.

Kryptowaluty spadły, handel bitcoinami wyniósł blisko 32 000 USD, a eter spadł poniżej 2000 USD po raz pierwszy od 23 maja.

Chociaż uprzedzenie LBCh przeciwko kryptowalutom nie jest nowe, najnowsze oświadczenie pojawiło się po konsultacjach z Chińskim Bankiem Przemysłowym i Handlowym, Chińskim Bankiem Rolnym, Bankiem Budowlanym, Pocztowym Bankiem Oszczędności, Bankiem Przemysłowym i Alipay (Chiny) Network Technology w tej sprawie.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Bank centralny zwrócił uwagę na szum wokół transakcji w walutach wirtualnych i zidentyfikował je jako ryzyko nielegalnych transakcji transgranicznych i prania pieniędzy oraz wyzwanie dla porządku gospodarczego i finansowego.

Instytucje finansowe i banki zgodziły się podjąć niezbędne kroki zgodnie z wytycznymi LBCh.

Pocztowy Bank Oszczędności wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że podejmie kroki w celu zakazania działalności biznesowej związanej z wirtualną walutą.

Według dziennikarza Colina Wu, podobne oświadczenia wydały również platforma płatnicza Alipay i Chiński Bank Rolny.

Dyktat LBCh pojawia się po tym, jak rząd rozprawił się z działalnością wydobywczą kryptowalut w prowincji Syczuan, największym na świecie obszarze wydobycia bitcoinów zasilanych energią wodną.

Chiny wstrząsnęły rynkami kryptograficznymi w zeszłym miesiącu, powtarzając długo utrzymywany zakaz handlu i kopania kryptowalut.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama