Przepustowość sieci Bitcoin Lightning wzrasta do 1500 BTC

czerwiec 17, 2021 1423 0

Pojemność sieci Bitcoin Lightning przekroczyła 1500 bitcoinów, co jest kwotą wartą 61,3 miliona dolarów po obecnych cenach.

Sieć Lightning jest głównym rozwiązaniem skalującym Bitcoina, zaprojektowanym tak, aby wysyłanie niewielkich ilości bitcoinów było tańsze i szybsze. Zazwyczaj płatności w sieci trwają zaledwie kilka sekund, a opłaty zaczynają się już od 1 satoshi, czyli około 0.00038 USD, według Lightning Explorer 1ML.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Sieć rozwija się w szybkim tempie od stycznia, kiedy jej pojemność wynosiła zaledwie 1040 bitcoinów. Oznacza to, że wzrosła o prawie 50% w mniej niż sześć miesięcy po trzech latach, aby przebić się znacznie powyżej 1000 bitcoinów.

Liczba węzłów w sieci wzrosła do 21 567 według 1ML, chociaż tylko 12 040 z nich ma kanały, które są online i aktywne. W całej sieci istnieje obecnie ponad 50 000 kanałów łączących ze sobą węzły.

Sieć Lightning odnotowała również większą ekspozycję w ostatnich tygodniach, ponieważ rząd Salwadoru uczynił bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Sieć Lightning jest już popularna w kraju, a aplikacje obsługujące Lightning, takie jak Strike i Bitcoin Beach, pozostają na szczycie lokalnych rankingów Sklepu Google Play.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama