Sprzedaż koparek Bitcoina z drugiej ręki gwałtownie rośnie zamknięciu rynku w Chinach

czerwiec 23, 2021 2149 0

Podaż używanego sprzętu do wydobywania bitcoinów w obiegu w Chinach gwałtownie wzrosła po tym, jak państwowym sieciom energetycznym nakazano odciąć podaż dla farm wydobywających bitcoin na początku tego miesiąca.

Dane on-chain pokazują, że około 50 eksahashów na sekundę mocy obliczeniowej w sieci bitcoin przeszło w tryb offline, odkąd Xinjiang i Syczuan – dwa największe regiony wydobycia bitcoinów w Chinach – wydały podobne rozkazy zamknięcia się farmom wydobywczym bitcoinów w dniach 9 i 18 czerwca. Stanowiło to około 30% całości sieci w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Wielu ekspertów branży wydobywczej bitcoin w Chinach oszacowało podczas dyskusji panelowej w kwietniu, że dominacja chińskiego wskaźnika hashowania bitcoinów nad całością sieci spadła już do około 40%. Wygląda na to, że w ciągu ostatnich tygodni około trzech czwartych chińskich górników bitcoin zostało wyłączonych.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Kevin Zhang, wiceprezes amerykańskiej firmy wydobywczej Foundry, powiedział w środowym wątku na Twitterze, że na podstawie jego rozmów z górnikami w Chinach „około 70% zdolności wydobywczych bitcoinów w Chinach zostało wyłączone, a do końca tego miesiąca ta liczba zbliży się do 90%”.

Chociaż trudno jest dokładnie określić, ile jednostek maszyn do wydobywania bitcoinów zostało odłączonych od zasilania, możliwe jest oszacowanie względnych dolnych i górnych granic na podstawie specyfikacji technicznych różnych modeli wydobywania.

Jeśli zakładając, że 50 EH/s mocy obliczeniowej, która ostatnio przeszła w tryb offline pochodziło z najnowszej generacji sprzętu górniczego, takiego jak Bitmain AntMiner S19 Pro, oznacza to, że istnieje co najmniej 500 000 jednostek takich maszyn. Zakładając, że niepodłączona moc mieszająca pochodzi z modeli sprzed lat, takich jak AntMiner S9, to dodatkowe zasilanie w obiegu może wynosić nawet 3,5 miliona jednostek. Rzeczywistość prawdopodobnie leży gdzieś pośrodku.

Maszyny te albo zmienią właściciela, albo są w drodze do krajów poza Chinami, takich jak Kazachstan, Rosja, USA czy Kanada.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama