ETH Ethereum

sierpień 01, 2017 9630 0

Data startu - 30/07/2015
Ethereum jest platformą i językiem programowania oraz jedną z kryptowalut. Założeniem Ethereum jest umożliwienie każdemu, kto tylko zechce stworzenie aplikacji i udostępnienie jej. Ethereum(ETH), kryptowaluta z której system korzysta stanowi zaś z kolei medium wymiany w ramach zdecentralizowanej sieci potencjalnych odbiorców niezależnie stworzonych aplikacji.
Kryptowalutę Ethereum można zakupić na giełdzie BitBay 

Ethereum dzięki dołączonemu językowi programowania pozwala na tworzenie ciekawych modeli płatniczych (np. zakładów sportowych, wspólnej zbiórki środków albo nawet giełdy internetowej). Takie rozwiązanie z pewnością posiada spore perspektywy, co przełożyło się na szybki rozwój ethereum. Inna funkcjonalność, która w ostatnich dniach została ogłoszona przez Microsoft, to weryfikowanie i certyfikowanie dokumentów w pakiecie Office. Plugin dodany do oprogramowania opiera się zarówno na Bitcoinie, jak i Ethereum, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Dzięki niemu firmy, które za pomocą pakietu Office prowadzą dokumentację, mogą zapewnić jej bezpieczeństwo i brak możliwości zmian bez znajomości specjalnych haseł do blockchain.

Ethereum może stać się przydatne także w bardziej przyziemnych sprawach. Jeden z projektów opartych na blockchainie ETH ma pozwalać na certyfikowanie, a później identyfikowanie włoskich win. To jeden z niewielu przypadków, w którym między producentem a konsumentem tworzy się cyfrowa więź. Ten drugi może bez problemu podejrzeć informacje na temat producenta, miejsca pochodzenia czy metod produkcji dzięki „inteligentnej etykiecie” z kodem QR umieszczonej na butelce. To podwyższa zaufanie kupującego, a jednocześnie przeciwdziała podróbkom włoskiego wina, często pojawiającym się w zagranicznych sklepach.

Inteligentne kontrakty Ethereum pozwalają użytkownikom zmieniać podejście do biznesu. Staje się on transparentny, bezpieczny i pozwala zagwarantować autentyczność produktom i usługom. Dzięki blockchain łamanie praw autorskich czy niewypłacanie środków twórcom może przejść do historii. To technologia tworzona przez ludzi dla ludzi i jej społecznościowy charakter może wyjść korporacjom tylko na dobre. Kto wie, może już niedługo dzięki projektom takim jak ETH będziemy mogli głosować w wyborach za pomocą blockchain. To bardzo ciekawa perspektywa. 

Notowania Ethereum

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2017 10:56
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama