HTC ujawnia plany uruchomienia smartfona z Blockchain

maj 16, 2018 1407 0

Korporacja elektroniki użytkowej HTC zaprezentował "pierwszy natywny telefon blockchain", HTC Exodus, który będzie obsługiwał kilka ważniejszych blockchainów, w tym sieci Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Twórca HTC Vive Phil Chen ogłosił nadchodzący projekt na konferencji Consensus w Nowym Jorku.

Chen podkreślił, że nadchodzący telefon będzie obsługiwał "wiele protokołów blockchain", takich jak Bitcoin, Ethereum, Lightning Network (LN) i sieć Dfinity. Powiedział, że misją firmy jest wspieranie całego ekosystemu blockchain, aby "pomóc bazującym protokołom poszerzyć bazę dedykowanych węzłów".

Urządzenie mobilne z systemem Android będzie podobno wyposażone w uniwersalny portfel z mechanizmem kryptowalut, a także "bezpieczną enklawę sprzętową". Chen podkreślił również, że HTC Exodus zapewni wysokie standardy bezpieczeństwa i ochrony danych:

Chcę widzieć świat, w którym konsumenci końcowi mogą naprawdę posiadać swoją historię przeglądania danych, tożsamość, zasoby, portfele, wiadomości e-mail, sms - bez potrzeby ingerencji centralnych instytucji.

Chociaż Chen nie określił ani szacunkowej ceny Exodus, ani oczekiwanej daty wydania, powiedział, że firma może rozważyć krypto-walutę jako środek płatniczy dla nadchodzącego, multi blockchainowego telefonu.

HTC zauważył, że jego udział w globalnym rynku urządzeń mobilnych skurczył się z blisko 11 procent w 2011 r. Do mniej niż jednego procenta w zeszłym roku. Podczas gdy wysoka produkcja smartfonów HTC w tym roku może osiągnąć 500 000 do 1 miliona, to liczba ta blednie w porównaniu do Samsunga, który w 2017 roku wysłał 20 milionów sztuk Galaxy S8.

HTC nie jest pierwszym, który opracował telefon komórkowy oparty na blockchain. W kwietniu zorientowany na blockchain programista i dostawca systemów operacyjnych Sirin Labs znalazł producenta smartfonu blokowego. FIH Mobile, filia Foxconn Technology, zgodziła się pomóc w rozwoju telefonu. Foxconn jest gigantem w produkcji elektroniki, współpracuje z klientami takimi jak Apple, Google , Cisco, Huawei i Amazon.

Niedawno pisaliśmy też o planowanym telefonie Huawei, również przy współpracy z Sirin Labs, który miał korzystać z systemu na blockchain. Puki co musimy zadowolić się tylko telefonami z wbudowanymi portfelami kryptowalut, jednak przyszłość rysuje się ciekawie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama