Huawei wraz z SIRIN OS wprowadzi smartfony oparte na Blockchain?

marzec 23, 2018 906 0

Chiński gigant technologiczny Huawei zamierza opracować smartfon, który będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje (DApp) działające w technologii Blockchain , informuje Bloomberg,21 marca.

Zgodnie z niepotwierdzonym źródłem pozyskanym przez Bloomberg, Huawei chce zdobyć licencję na system operacyjny o otwartym kodzie źródłowym, oparty na Blockchain SIRIN OS opracowany przez szwajcarską firmę SIRIN Lab. Trzeci pod względem wielkości producent telefonów na świecie planuje wdrożyć system SIRIN OS razem z systemem DApps działającym na systemach Android .

Oficjalne informacje nie zostały jeszcze opublikowane. Huawei i SIRIN Labs potwierdzili, że firmy spotkały się w lutym, ale odmówiły podania dalszych szczegółów.

Administrator grupy czatu SIRIN LAB na Telegram skomentował:

"Będziemy ogłaszać partnerstwa na oficjalnym kanale. Możesz śledzić nasz oficjalny kanał, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje - @sirinlabsann. "

SIRIN Labs, zorientowany na prywatność dostawca elektroniki i systemu operacyjnego Blockchain, sam rozwija własne telefony oparte na Blockchain oraz portfel kryptowalut i platformę podobną do giełdy crypto.

Jeśli strony potwierdzą umowę, Huawei będzie pierwszym znaczącym producentem telefonów komórkowych, który wprowadzi smartfon oparty na technologii Blockchain i wprowadzi technologię na rynek masowy. Wcześniej w marcu Huawei złożył patent na system weryfikacji oparty na Blockchain w celu ochrony praw własności intelektualnej do treści cyfrowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama