Huawei udostępnia portfel bitcoin, wstępnie zainstalowany na wszystkich nowych smartfonach

maj 11, 2018 2854 0

Huawei Technologies, chińska firma zajmująca się technologią komunikacyjną, ogłosiła, że ​​użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli pobrać portfele Bitcoin (BTC) na nowych urządzeniach Huawei od piątku.

Huawei wydaje portfel Bitcoin BTC.com w swoim sklepie AppGallery, który zostanie zainstalowany na wszystkich nowych smartfonach Huawei, według Alejandro de la Torre, wiceprezesa ds. Operacji biznesowych na BTC.com. Będzie to podobno pierwsza aplikacja do cyfrowej waluty instalowana fabrycznie na nowych urządzeniach Huawei.

Dostęp do aplikacji takich jak BTC.com jest ograniczony w Chinach, ponieważ rząd blokuje sklep Google Play Androida i niektóre części Apple App Store. Podczas gdy chińskie władze zamykają giełdy kryptowalut i zakazują ICO, ludzie mogą nadal posiadać kryptowaluty.

W marcu pisaliśmy, że Huawei ma zamiar rozwijać smartfon, który będzie obsługiwać aplikacje zdecentralizowane (DAPP) na technologii blockchain. W ubiegłym roku Huawei sprzedał 90,9 mln sztuk telefonów na chińskim rynku, na którym posiada dominujący udział w rynku wynoszący 20,4 proc. Globalny udział Huawei w rynku wyniósł 11,8 procent w pierwszym kwartale 2018 roku. Jaime Gonzalo, wiceprezes ds. Usług mobilnych Huawei powiedział w oświadczeniu:

Z naszej wiodącej pozycji w Chinach, spodziewamy się, że w niedalekiej przyszłości nastąpi ogromny wzrost przyzwyczajeń związanych z przyjmowaniem kryptowalut.

W zeszłym miesiącu Huawei ogłosił wprowadzenie platformy typu Blockchain-as-a-Service (BaaS), która koncentruje się na rozwoju ismart kontaktów, "wysokowydajnej, wysoce bezpiecznej platformie technologicznej blockchain dla przedsiębiorstw i deweloperów".

Tymczasem Chiny planują wydanie ogólnokrajowych standardów blockchain do końca 2019 roku. Dedykowana grupa robocza podobno już rozpoczęła prace nad projektem.

 

źródło: cointelegraph

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 08:45
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama