Wysyłanie Bitcoinów jest teraz droższe niż kiedykolwiek.

kwiecień 21, 2021 899 0

Opłaty transakcyjne Bitcoin osiągnęły nowy poziom, przebijając koszt wysłania BTC nawet ze stycznia ze 2017 roku. Średni koszt transakcji wysłania bitcoinów to 59,87$ zgodnie z najnowszymi danymi BitInfoCharts.

 

Więcej osób korzystających z sieci przeważnie oznacza wyższe opłaty transakcyjne. Narracja dotycząca bitcoinów może być coraz silniejsza, ponieważ inwestorzy kryptopolityczni są bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani, aby trzymać je w swoich wirtualnych portfelach. To więcej niż podczas serii byków w grudniu 2017 r, kiedy średni koszt wyniósł 55,17 USD. W ciągu ostatnich 10 dni średnia opłata transakcyjna wzrosła o ponad 300% - 11 kwietnia wyniosła 14,86 USD, a obecnie 59,87$.

Dlaczego? Więcej osób korzysta z sieci bitcoin. A im więcej osób korzysta z sieci, tym wyższę są opłaty..

Jeśli chcesz dokonać transakcji Bitcoin z użyciem blockchain, musisz uzyskać zgodę górnika. Górnicy używają potężnych komputerów do rozwiązywania złożonych problemów, które służą do weryfikacji transakcji. Górnicy dostają wynagrodzenie za każdą wykonaną przez nich transakcję, a jeśli sieć jest zajęta, czyli wiele osób chce przenieść monety, to treba zapłacić większą premię, aby zadanie z naszą transakcją było wykonane szybciej. Ale jeśli chcesz poczekać, możesz zapłacić niższe opłaty, wtedy być może będziesz musiał czekać dużo dłużej. Transakcje monet w innych sieciach są szybsze, ale inne sieci nie jest tak bezpieczne.

„Bitcoin może być zarówno cyfrowym złotem, jak i walutą do szybkich płatności. W dłuższej perspektywie opłaty sieciowe mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. Może to jednak spowodować spopularyzowanie alternatywnych rozwiązań o większej atrakcyjności dla użytkowników. Niewiele osób używa Bitcoin do dokonywania płatności za codzienne rzeczy online. Większość ludzi korzysta z portfeli i giełd.

James Prestwich, powiedział: “Wszystkie łańcuchy bloków mają ograniczone przepływy. Transakcje wysyłki mogą być tanie, ale w mniej popularnych sieciach, albo drogie w popularnie używanych sieciach. Jest to pewien kompromis który trzeba brać pod uwagę.

W tej chwili Bitcoin jest głównie promowany jako środek do przechowywania wartości, szczególnie przez dużych inwestorów. Ale jeśli przeciętna osoba w końcu zechce używać kryptowalut do płacenia za różne codzienne rzeczy, będzie musiała wybrać rozwiązanie, które sprawi, że będzie jej się to opłacać.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 kwiecień 2021 02:39
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama