ETN - Electroneum

listopad 07, 2018 8720 1 komentarz

Electroneum to kryptowaluta, którą każdy może wydobywać swoim smartfonem, jednak już na samym początku wspomnę że aplikacja działa jako swego rodzaju NOD i nie zużywa całych zasobów baterii i mocy smartfona.

Electroneum zbudowana jest na własnym własnym blockchainie. Jak twierdzą twórcy jest "pierwszą na świecie wspólną krypto walutą". Waluta została zbudowana w celu zdobycia rynku gier mobilnych i gier online. Została zaprojektowany z myślą o łatwości korzystania z urządzeń mobilnych, szybkich transakcjach i łatwych mikropłatnościach.

Maksymalna podaż: 21 000 000 000

Miejsc po przecinku: 2

Symbol ETN

Whitepaper: Biała księga Electroneum

Strona www projektu: electroneum.com

Ogólnie rzecz biorąc, Electroneum twierdzi, że jest ogromnym krokiem naprzód w stosunku do konkurentów. Twierdzi również, że jest to potężna okazja inwestycyjna, która prawie na pewno wzrośnie w wartości. A to dlatego, że Electroneum zostało stworzone z myślą o powszechnym powszechnym użyciu i twierdzi, że oferuje "przełomową łatwość użycia dla zwykłego użytkownika mobilnego".

To wszystko brzmi dobrze - jednak inne kryptowaluty chcą tego samego. Przyjrzyjmy się bliżej, jak Electroneum zamierza spełnić te obietnice.

Co wyróżnia Electroneum?

Czym różni się Electroneum od setek innych kryptowalut na rynku? Dlaczego powinieneś używać Electroneum zamiast bitcoin , Ethereum lub jakiegokolwiek altcoina? Oto niektóre z wyjątkowych punktów, które zostały przedstawione w białej księdze Electroneum:

Moneta ma maksymalną całkowitą podaż 21 miliardów ", co oznacza, że ​​transakcje mają tylko dwa miejsca po przecinku, dzięki czemu są bardziej podobne do " prawdziwego pieniądza ", tego brakuje bitcoinowi. Chodzi o trudność kiedy wysyłasz niewielką ilość bitcoinów i wygląda to np. tak "0.0001264"? Electroneum planuje zaoferować bardziej przystępną, zrozumiałą kwotę transakcji dzięki całkowitej podaży, która jest znacznie wyższa niż bitcoin (bitcoin ma oczekiwaną całkowitą podaż 21 milionów).

Portfele Electroneum są zaprojektowane tak, aby można było nimi łatwo zarządzać na dowolnym smartfonie. Monety mogą być generowane przez unikalnego mobilnego górnika działającego w tle na twoim urządzeniu.

Waluta umożliwia szybkie mikro transakcje, a Electroneum można łatwo przenosić między różnymi grami, aplikacjami i użytkownikami.

Electroneum opiera się na stworzonym przez siebie blockchainie - w przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut opartych na istniejących blokach, takich jak Ethereum, blockchain Electroneum oparty jest na oryginalnym kodzie źródłowym bitcoina. Firma rozwija blockchain i kryptowalutę od 2016 roku.

Kto stoi za Electroneum?

Biała księga Electroneum opisuje zespół jako "doświadczony zespół programistów". Zespół prowadzi Richard Ellis, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu agencji cyfrowej o nazwie SiteWizard. W 2013 Ellis założył Retortal. Jako dyrektor generalny firmy Retortal, Ellis oferuje marketing w mediach społecznościowych dla różnych firm - w tym firm z listy Fortune 500, takich jak Herbalife i Avon. Retortal jest dziś wyceniany na ponad 50 milionów USD, a oprogramowanie jest używane codziennie przez setki tysięcy ludzi.

Nazwa tej waluty i firmy, nawiasem mówiąc, pochodzi od "elektronu, na którym polegają wszystkie kryptowaluty".

Firma Electroneum podobno rozpoczęła pracę nad własną kryptowalutą już w sierpniu 2015 r. Podstawą waluty była bitcoinowa wersja kodu źródłowego. Waluta nie miała nazwy od kilku miesięcy, ale ostatecznie została nazwana Electron. Do lipca firma oficjalnie założyła firmę pod nazwą Electroneum Ltd. i rozpoczęła aktywną promocję nadchodzącej krypto-waluty.

Jak działa Electroneum?

Electroneum jest to waluta przyjazna dla urządzeń mobilnych. Twórcy Electroneum zdają sobie sprawę, że większość świata ma telefon komórkowy - a około 2 miliardy osób posiada smartfon. Electroneum opiera się na wykorzystaniu mocy ze wszystkich smartfonów do zasilania sieci. Ponadto użytkownicy mogą kontrolować wszystkie aspekty Electroneum z ich portfela mobilnego.

Zazwyczaj kryptowaluty są wydobywane za pomocą specjalistycznego sprzętu - takiego jak komputery PC z wieloma procesorami graficznymi. Electroneum pozwala użytkownikom na wydobycie waluty za pomocą aplikacji mobilnej.

Kolejną kluczową cechą Electroneum jest jego dostępność. W białej księdze kilka wzmianek o tym, jak wiele dziesiętnych miejsc bitcoina zniechęca do powszechnego stosowania. Bądźmy szczerzy: większość bitcoinerów jest zmęczona ciągłym liczeniem przecinków po liczbie 0, gdy są proszeni o zapłacenie opłaty jak 0,0000416, lub gdy widzą taką opłatę transakcyjną. Electroneum planuje mieć dwie cyfry po przecinku (ma 21 miliardów całkowitych dostaw monet w porównaniu do 21 milionów bitcoinów). Oznacza to, że zobaczysz cenę oznaczoną jako "21.39 Electroneum" zamiast "0.089151 BTC".

Na chwilę obecną w Electroneum opłata transakcyjna to 5 ETN (mniej niż jeden cent) niezależnie od wysyłanej ilości, jednak z pewnością zostanie ona w przyszłości zmniejszona gdy wartość ETN wzrośnie. Trudno sobie wyobrazić takie opłaty przy wartości np. 1 dolara.

Produkty Electroneum

Produkty, które zostały już opracowane, wykończone i przetestowane, obejmują:

Blockchain Electroneum
Aplikacjia oparta o portfel, która umożliwia dostęp do Electroneum komuś z zerowymi umiejętnościami technicznymi i bez doświadczenia krypto
System wyszukiwania oparty na aplikacji, który pozwala osobom nietechnicznym na łatwe zdobycie (kopanie) Electroneum
Portfel offline, który umożliwia utworzenie całkowicie bezpiecznego, nieusuwalnego portfela offline
Portfel Windows
Oprogramowanie do wydobycia w Windows, w którym możesz ustawić swój komputer do kopania monet w domu lub w biurze
Oprogramowanie do basenów górniczych (Electroneum uruchamia to oprogramowanie, aby uprościć wydobycie, oprogramowanie jest otwarte i umożliwia użytkownikom tworzenie własnych pul)
Eksplorator Blockchain (używany do weryfikowania płatności i badania blockchain w sposób otwarty)
Interfejs API do płatności stron trzecich, umożliwiający stronom trzecim akceptowanie Electroneum lub płacenie w Electroneum w sklepach internetowych i innych miejscach.

 

Jak zainstalować Electroneum i skonfigurować dla niego system Android

Teoretycznie aplikacja Electroneum działa od androida 4.4 jednak to nie gwarancja że na każdym urządzeniu będzie chciała się uruchomić, starsze urządzenia mają za mało pamięci ram, nawet by uruchomić aplikację.

Wchodzimy do sklepu Android Play i wyszukujemy Electroneum lub klikamy w linka Electroneum App klikamy zainstaluj. Po instalacji trzeba będzie utworzyć konto, czyli podać email, stworzyć hasło, podać nr. tel, który weryfikowany jest smsem, a na końcu ustalić PIN, który zabezpiecza dodatkowo aplikację. Numer telefonu, który podamy będzie przypisany do konta, na obecną chwilę niema możliwości go zmienić, konto jednak nie jest przypisane do urządzenia, czyli np. można stworzyć konto na jeden numer a samą aplikację zainstalować też na tablecie logując się takim samym kontem. Logowanie na każdym innym urządzeniu czy poprzez przeglądarce musi zostać potwierdzone poprzez link w mailu.

Samą rejestrację wygodniej jest przeprowadzić poprzez stronę https://my.electroneum.com/register na komputerze a dopiero później pobrać aplikacje na telefon i zalogować się na stworzone wcześniej konto.

Jeśli chcecie otrzymywać o 1% więcej wykopanych monet wystarczy wejść w aplikacji do zakładki More, potem Refferal program, nastepnie klikamy enter refferal code i wpisać kod 39B55F (dużymi literami). 

Jeśli chodzi o system android to należy przede wszystkim wyłączyć optymalizację baterii dla tej aplikacji, jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć do czynienia z wyłączaniem się aplikacji co kilka godzin i zatrzymywaniem procesu wydobycia. To samo dotyczy wyłączenia dostępu do internetu dla aplikacji, należy włączyć nieograniczone użycie danych dla aplikacji oraz dane w tle. Słabsze urządzenia mogą także wyłączać aplikacje electroneum gdy używamy np. mocno wymagającej gry.

Aplikacja jest również portfelem, za pomocą którego można przesyłać lub odbierać ETN. 

Aplikacja na chwilę obecną wydobywa średnio od 10 ETN na 2 dni do około 10 ETN tygodniowo, wiele zależy jednak od urządzenia, nowe topowe smartfony osiągają prędkość około 50h/s starsze około 20h/s, liczy się przede wszystkim ilość pamięci ram (więcej = lepiej) oraz generacja procesora (nowsza = lepiej).

Electroneum można również wydobywać przy pomocy komputera, jednak nie jest to tak opłacalne jak w przypadku smartfona.

Wniosek z Electroneum

Electroneum to krypto-waluta zbudowana na bazie oryginalnego blockchain bitcoina. Już teraz można ją wydobywać za pomocą smartfona z androidem, jednak planowane jest również uruchomienie aplikacji do wydobycia na smartfonach IPhone.

Jeśli i tak mamy cały czas włączony smartfon to co stoi na przeszkodzie aby skorzystać z okazji i wydobywać electroneum, dodam że program nie zużywa całych zasobów urządzenia, w zasadzie wygląda na to że telefon zatwierdza tylko transakcje za co dostaje nagrodę, coś jakby NOD. Tak więc dzienne zużycie baterii przez electroneum w smartfonie oscyluje w granicach tylko kilku procent.

Ktoś mógłby pomyśleć że jakiś producent smartfonów mógłby to wykorzystać i wydobywać samemu milionami urządzeń, jednak nic z tego, Electroneum jest zabezpieczony przed takimi przypadkami np. poprzez maksymalną ilość 5 urządzeń na jednym adresie ip.

 

Giełdy Electroneum

Electroneum można zakupić na następujących giełdach kryptowalut:

Cryptopia

KUCOIN

CoinDeal

Liquid

Sistemkoin

Bitbns

TradeOgre

Coinbene

Cryptomate

 

 

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 17:16
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek niedziela, 06 styczeń 2019 14:30

    Ja tu widzę problem bo gdyby Electroneum miało osiągać duże ceny to wtedy przy wartości 1 ETN równym np 1000$
    najmniejsza kwota jaką mogę zapłacić to 10$. (0,01 x 1000 daje 10$). Przy wartości 1 ETN 10000$ najmniejsza kwotą jest 100$. W pewnym momencie ta waluta mogłaby stać się niefunkcjonalna przez zbyt wysoką cenę.
    Obecnie kurs bitcoina to jakieś 3800 $ czyli gdyby ETN miało tyle kosztować to najmniejsza kwota jaką można by nimi zapłacić byłoby 38$

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama