Aktywność DeFi Ethereum zwolniła do poziomów z 2020

czerwiec 08, 2021 647 0

Zacznijmy od dobrej wiadomości: opłaty transakcyjne Ethereum, które stale rosną, wracają do poziomów z 2020 roku.

Zła wiadomość: dzieje się tak, ponieważ popyt na protokoły DeFi oparte na Ethereum i samo Ethereum spadł wraz z cenami, o czym częściowo świadczy 28-procentowy spadek transakcji Uniswap od szczytu w połowie maja.

Według niedawnego raportu Glassnode Insights, wolumen transferu Ethereum, mierzony w dolarach, spadł o 60% w ciągu dwóch tygodni.

„Przez prawie wszystkie wskaźniki aktywności w sieci, ostatni miesiąc był historycznie dużym spadkiem, szybko przechodząc od dynamicznie rozwijających się gospodarek w sieci po [najwyższych w historii] cenach do prawie całkowicie czystych mempooli i słabnącego popytu na transakcje i rozliczenia ”, napisała firma analityczna, odnosząc się do niedostatku transakcji w kolejce.

Glassnode przyjrzał się również w szczególności tokenom zarządzania dla czterech protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi), które mają na celu umożliwienie ludziom pożyczania, pożyczania lub handlu kryptowalutami bez pośrednictwa finansowego. Liczba transferów – i łączna wartość tych transferów – na Compound (COMP), Aave (AAVE), Uniswap (UNI) i Yearn Finance (YFI) „znacznie spadła” od maja.

„Te wskaźniki są proste, ale dość skuteczne jako wskaźnik wysokiego poziomu nastrojów inwestorów masowych i można je zauważyć, że dość dobrze odwzorowują trendy cenowe” – napisał Glassnode. Mówiąc prościej, niższy popyt na transakcje koreluje z niższą ceną.

Rzeczywiście, cena YFI spadła o 26% w ostatnim miesiącu, Uniswap stracił 40% swojej wartości, Aave spadł o 27%, a COMP spadł o pełne 55%, według danych Nomics.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Większość projektów DeFi prawdopodobnie nie jest jednak zbyt zaniepokojona. Według Glassnode, wolumen transakcji Uniswap jest zbliżony do wartości bazowej ustalonej podczas lata DeFi, kiedy zainteresowanie tokenami opartymi na Ethereum wzrosło w połowie 2020 roku. Według DeFi Pulse wartość tokenów zablokowanych tylko w tych czterech protokołach wynosi ponad 30 miliardów dolarów. To prawie dwa razy więcej niż wszystkie protokoły DeFi w dniu 1 stycznia.

Ceny też są wciąż aktualne. Na przykład tokeny UNI są warte ponad 300% więcej niż na początku roku.

Co więcej, zakładając, że płynność protokołów i giełd pożyczek DeFi pozostaje wysoka, handel może teraz rozpocząć się po znacznie niższych opłatach.

Średnie opłaty transakcyjne Ethereum 30 maja wyniosły 4,82 USD, co jest najniższym wskaźnikiem od 1 stycznia; w ich wysokości, 19 maja, średnia opłata wyniosła 71,72 USD, ponieważ handlowcy DeFi, kupujący NFT i inne osoby korzystające z protokołów w blockchainie Ethereum próbowały przeforsować transakcje w przeciążonej sieci.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama