Liczba dziennych transakcji bitcoin spada do poziomów z 2018 roku

czerwiec 07, 2021 730 0

Liczba codziennych transakcji w sieci Bitcoin spadła do poziomu niespotykanego od sierpnia 2018 roku.

Według danych The Block’s Data Dashboard, siedmiodniowa średnia krocząca dziennych transakcji bitcoin spadła wczoraj do 217 000. Ostatnim razem ta liczba była tak niska 31ego sierpnia 2018 r.

Ten spadek dziennych transakcji pojawił się, gdy cena bitcoina zaczęła oscylować wokół poziomu 36 000 USD, co oznacza spadek o 44% w porównaniu z ostatnim szczytem wynoszącym 64 000 USD. Spekulacje na temat przyczyn spadku cen wahały się ze względu na czynniki takie jak tweety prezesa Tesli Elona Muska czy przez rozprawę z górnikami bitcoinów w Chinach.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Wpłynęło to również na inne wskaźniki on-chain. Liczba codziennych aktywnych adresów w sieci Bitcoin – również siedmiodniowa średnia krocząca – spadła wczoraj do 940 000, zgodnie z poziomami ostatnio obserwowanymi w maju. Liczba nowych adresów dziennie również spadła do 372 000, wracając do poziomów z marca.

W wyniku zarówno załamania cen, jak i niższych wolumenów, wielkość wolumenu w sieci w dolarach spadła z 17,3 mld USD dziennie do 7,7 mld USD — o 55%.

Plusem jest to, że opłaty transakcyjne bitcoin spadają, co sprawia, że ​​sieć jest tańsza w użyciu. Średnia opłata spadła z 53 USD do zaledwie 7 USD, co oznacza spadek o 87%.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama