Salwador będzie wydobywał bitcoiny za pomocą wulkanów

czerwiec 09, 2021 735 0

Laserowe oczy, środkowoamerykańska dżungla i wulkany. Tajna kryjówka złoczyńcy z Bonda? Nie! To tylko Bitcoin.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele uchwalił dziś ustawę, która ma uczynić Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Powiedział dzisiaj również, że polecił prezesowi państwowej firmy energetycznej LaGeo „zaoferowanie udogodnień do wydobywania bitcoinów z pomocą bardzo bardzo taniej i całkowicie odnawialnej energii z naszych wulkanów”.

„Ustawa Bitcoin” Salwadoru została zaproponowana przez Bukele w zeszłym tygodniu i szybko uchwalona po jej wprowadzeniu do Zgromadzenia Ustawodawczego, które partia Bukele kontroluje większością dwóch trzecich.

Prawo uznaje kryptowalutę za prawny środek płatniczy i nakazuje firmom akceptować BTC jako płatność, chyba że znajdują się na obszarach wiejskich, które nie mają dostępu do Internetu. Co więcej, zwalnia handel bitcoinami z podatków od zysków kapitałowych.

Krótko mówiąc, Salwador właśnie stał się nowym ulubionym miejscem Bitcoinerów.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Salwador ma ponad 20 wulkanów, z których kilka jest aktywnych. LaGeo wykorzystuje wulkany do tworzenia energii geotermalnej.

Właściwie nie jest to nowa koncepcja. Na przykład Genesis Mining na Islandii wykorzystuje podziemne ciepło do produkcji bezemisyjnej energii elektrycznej. Jest to dobry punkt sprzedaży, ponieważ koszty środowiskowe Bitcoina znalazły się pod ostrzałem firm (np. Tesla) i rządów, które muszą ocenić, czy obietnica bezpaństwowej waluty jest warta wydatków na energię.

Jednak Salwador już teraz importuje 25% swojej energii elektrycznej, według International Finance Corporation, co czyni go największym nabywcą w regionie. Co więcej, IFC donosi: „Prawie połowa salwadorskich firm twierdzi, że wysoki koszt energii elektrycznej jest jedną z największych barier wzrostu, ponieważ podnosi ceny produktów i usług”.

Instrukcje Bukele z pewnością zwiększą obciążenie sieci elektrycznej i mogą nawet wymagać od Salwadoru importu większej ilości energii elektrycznej – nawet jeśli energia wytwarzana przez same obiekty wydobywcze Bitcoin jest czysta. Innymi słowy, nie jest to łatwe zwycięstwo.

Niemniej jednak prezes LaGeo Mynor Gil odpowiedział: „Jesteśmy gotowi, panie prezydencie”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama