Fundacja Ethereum: ETH 2.0 zużyje o 99,95% mniej energii

maj 19, 2021 189 0

Nadchodząca aktualizacja Ethereum ETH 2.0 może pomóc zmniejszyć zużycie energii w blockchainie i nie będzie już pochłaniać „potęgi kraju” - twierdzi Carl Beekhuizen, badacz z Fundacji Ethereum.

„Według moich obliczeń, Ethereum odnotuje redukcję zużycia energii o ponad 99,95%” - napisał Beekhuizen w opublikowanym wczoraj raporcie badawczym.

Biorąc pod uwagę całkowitą liczbę walidatorów, unikalne adresy i średnią energię zużywaną przez sprzęt, wynikowa liczba była znacznie niższa niż obecne zapotrzebowanie energetyczne Ethereum przy użyciu mechanizmu konsensusu dowodu pracy (PoW).

Obecnie blockchain Ethereum wykorzystuje ten sam energochłonny mechanizm konsensusu dowodu pracy (PoW), jaki stosuje Bitcoin. Wkrótce się to jednak zmieni dzięki Ethereum 2.0. Ambitna wieloletnia modernizacja przełączy sieci na bardziej ekologiczny mechanizm konsensusu zwany dowodem stawki (PoS).

Dzieje się tak, ponieważ „dowód stawki” polega na blokowaniu przez użytkowników Ethereum w celu wspierania produkcji nowych bloków zamiast korzystania z energochłonnych platform wydobywczych.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Pod względem energii wymaganej na transakcję, ETH 2.0 zużywa odpowiednik „około 20 minut telewizji” - dodał. Dla porównania, jedna transakcja na PoW Ethereum wymaga takiej samej ilości energii elektrycznej, jaką można wykorzystać do zasilania domu przez 2,8 dnia, podczas gdy jeden transfer Bitcoin pochłania „wartość 38 dni roboczych”.

Chociaż ETH 2.0 jest dopiero w fazie wstępnej, użytkownicy zamknęli już w nim tokeny o wartości ponad 4 milionów dolarów.

Pierwsze sieci testowe dla post-merge Ethereum - kiedy blockchain w pełni przechodzi do ETH 2.0 - zostały uruchomione pod koniec kwietnia. Trudna data pełnej premiery była jednak notorycznie trudna do ustalenia.

Mimo to Beekhuizen doszedł do wniosku, że „żądne władzy dni Ethereum są policzone i mam nadzieję, że dotyczy to również reszty branży”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama