Bitcoin znowu oscyluje dookoła 40 000$

maj 20, 2021 460 0

Bitcoin (BTC) oscylował dziś wokół 40000 $ po utracie części zysków z ostatniego silnego odbicia.

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej w pewnym momencie wzrosła do 43 000 USD, odzyskując prawie całość strat utraconych podczas środowego spadku cen o 14%, który był największym spadkiem w ciągu jednego dnia od 14 miesięcy.

Krótko po 16:00 uniwersalnego czasu koordynowanego (12:00 ET) bitcoin spadł o około 5%. To posunięcie z grubsza zbiegło się z publikacją raportu Departamentu Skarbu USA, w którym ogłoszono, że firmy, które otrzymują transfery w kryptowalutach o wartości przekraczającej 10000 USD, mają obowiązek zgłosić je do Urzędu Skarbowego.

„Zdecydowanie nadal istnieją pewne ryzyka związane ze spadkiem w krótkim okresie, a rynki rzadko odbijają się w jednym ruchu w górę” - powiedział Jean-Marc Bonnefous, partner zarządzający firmy inwestycyjnej Tellurian Capital. „Hałas polityczny, związany z wiadomościami o zaostrzeniu przepisów podatkowych, nadal utrudnia szybkie ożywienie”.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Matt Blom, szef sprzedaży i handlu w firmie Equos zajmującej się aktywami cyfrowymi, napisał w swoim codziennym biuletynie, że powrót powyżej 42 800 USD „sprawi, że ci, którzy są na uboczu, powrócą do BTC”.

„Opór na poziomie 44 000 USD będzie pierwszym blokerem w myśleniu o powrocie bitcoina do handlu z uchwytem za 50 000 USD”, twierdzi Blom. „Gdybyśmy osiągnęli 38 800 USD, a byki nie zdołały go ochronić, czeka nas 33 800 USD. Każdy ruch w dół będzie prawdopodobnie bardziej dramatyczny, ponieważ strach ponownie powróci na rynek”.

„Krótkoterminowe ruchy cen są trudne do przewidzenia, ale jak dotąd jesteśmy zachęcani przez odporność cenową” - napisał w czwartek w e-mailu Greg Cipolaro, szef działu badań w firmie NYDIG zajmującej się zarządzaniem aktywami bitcoinowymi. „Dopiero z perspektywy czasu będziemy wiedzieć na pewno, czy ostatnie wydarzenia były korektą w połowie cyklu, czy też częścią większego cyklicznego ruchu związanego z obniżeniem ryzyka”.

Odbicie bitcoina nastąpiło, gdy akcje amerykańskie wzrosły po pozytywnych wiadomościach ekonomicznych, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA spadła o cztery punkty bazowe, czyli 0,04 punktu procentowego, do 1,63%.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 20 maj 2021 23:04
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama