Amazon oferuje wydobycie w chmurze nowej kryptowaluty Chia.

maj 07, 2021 130 0

Niedawno uruchomiona kryptowaluta Chia (XCH) może być teraz wydobywana na platformie chmury obliczeniowej Amazon Web Services (AWS).

Konfiguracja systemu zajmuje tylko pięć minut, według chińskiej strony internetowej AWS, która została usunięta, jak donosi The Block w piątek.

AWS zapewniło krótki poradnik dotyczący integracji architektury, generowania adresów portfeli i rozpoczynania „rolnictwa”, odpowiednika górnictwa w Chia.

 

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Chia Network, blockchain i inteligentna platforma transakcyjna, opublikowała w lutym białą księgę, w której ogłosiła, że ​​jej celem jest ułatwienie wydobywania zasobów dla osób fizycznych, pozwalając im przeznaczyć niewykorzystane miejsce na dysku twardym w celu obsługi zdecentralizowanej sieci.

System jest nastawiony na zastąpienie energochłonnego modelu proof-of-work (używanego przez bitcoin (BTC), w którym uczestnicy sieci pokazują, że przechowują dane przez pewien okres czasu.

Stworzona przez założyciela BitTorrent Brama Cohena, Chia uruchomiła swoją platformę do przeprowadzania transakcji i handlu w poniedziałek. To podobno spowodowało niedobór dysków twardych w Chinach, ponieważ ludzie pospiesznie kupowali sprzęt do „hodowli” kryptowaluty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama