Drugi najstarszy bank w USA rozważa rozpoczęcie handlu kryptowalutami.

kwiecień 11, 2021 604 0

State Street, drugi najstarszy bank w USA który obecnie zarządza aktywami o wartości 3,1 bln USD, zaczął tworzyć infrastrukturę dla nowej bankowej platformy handlowej dla aktywów cyfrowych, która ma zostać uruchomiona w połowie roku. Być może ostatecznie sam wykorzysta ten system do swojego handlu.

W czwartek ogłoszono, że oddział firmy State Street zajmujący się technologią handlową Currenex współpracuje z londyńskim Pure Digital, dostawcą infrastruktury dla świata handlu walutami, w celu stworzenia platformy do handlu walutami cyfrowymi zorientowanej na instytucje.

Obie firmy oświadczyły, że planują dalsze badanie przestrzeni handlu walutami cyfrowymi.

„Jesteśmy podekscytowani mogąc wykorzystać nasze doświadczenie i wiedzę na rynku handlu walutami i aktywami cyfrowymi, aby zapewnić Pure Digital solidną technologię i infrastrukturę dla tej inicjatywy w zakresie handlu walutami cyfrowymi” - powiedział w swoim oświadczeniu David Newns, globalny szef usług wykonawczych na State Street Global Markets.

Zapytana czy State Street będzie używać tej platformy do prowadzenia własnego handlu kryptowalutami, Lauren Kiley, dyrektor generalna Pure Digital, powiedziała CoinDesk przez telefon: „Taki jest zamiar - State Street jest jednym z wielu banków, które będą korzystać z tej platformy i spodziewamy się rozpocząć działania w tym kierunku w połowie 2021 r., chociaż ustalono nie jeszcze dokładnej daty ”. Za pośrednictwem rzecznika Newns wyjaśnił później, że State Street „ocenia” wykorzystanie platformy do własnych celów handlowych, ale „wciąż nie mamy oświadczenia o zobowiązaniu”.

Wydaje się, że instytucje kierują obecnym rynkiem kryptowalut, co stanowi kluczową różnicę w stosunku do ekspansji tej przestrzeni w 2017 r. spowodowanej sprzedażą detaliczną. Duże banki, w tym BNY Mellon, Goldman Sachs i Morgan Stanley, wykonują teraz ruchy, a ich oczy skierowane są na State Street, jako jednego z największych amerykańskich dostawców usług powierniczych i operacji handlowych, aby zobaczyć, kiedy i czy przejdzie do handlu kryptowalutami.

„Świat cyfrowych walut musi rosnąć i dojrzewać” - powiedział w wywiadzie Campbell Adams, założyciel Pure Digital, dodając:

„Potrzebuje dużych instytucji finansowych zaangażowanych w proces produkcji ceny. Rynek pierwotny tak naprawdę nie istnieje. Istnieje wiele różnych giełd z różnymi zasadami zaangażowania i systemami. A to przejawia się w bardzo rozdrobnionych danych rynkowych ”.

Plan polega na przeniesieniu infrastruktury FX do przestrzeni kryptograficznej za pośrednictwem konsorcjum pod przewodnictwem banków i platformy, która obejmuje standardowe API branżowe FX i najlepsze wykonanie, powiedział Kiley.

„State Street zgodziło się zbadać z nami przestrzeń handlu zasobami cyfrowymi, a także pracuje z nami nad technologią” - powiedział Kiley. „Mamy kilka banków, które podpisały z nami umowę, a kilka innych jest w przygotowaniu”.

W przeciwieństwie do giełdy kryptowalut, Pure Digital tworzy ofertę pozagiełdową (OTC) z dwustronnymi liniami kredytowymi i pełną przejrzystością, tak aby czołowe banki mogły dokładnie zobaczyć, z kim mają do czynienia i mogą włączać i wyłączać kontrahentów jako oni wybierają, dodał Kiley.

„Wszystkie te banki budzą się do kryptowalut i nie mogą już tego ignorować” - powiedział Kiley. „Albo znajdą sposób, by się zaangażować i świadczyć usługi, aby sprostać wymaganiom klientów, albo z czasem zaczną tracić na znaczeniu”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama