Cena Bitcoina przekracza 60 000$, Ether osiąga nowy rekord wszechczasów.

kwiecień 10, 2021 622 0

Cena Bitcoina zbliżyła się do rekordowego poziomu 61,712 USD w sobotni poranek, podczas gdy ether (ETH) ustanowił nowy rekord wszechczasów na poziomie 2190 USD.

Wiodąca kryptowaluta po raz pierwszy od prawie miesiąca osiągnęła wartość powyżej 60 000 USD, po tygodniach wahania się od 52 000 USD do niemalże 60 000 USD. Bitcoin spadł nieznacznie po osiągnięciu około 60.900 USD - najwyższego poziomu w historii tej kryptowaluty osiągniętego w połowie marca.

Tymczasem Ether, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, zbliżył się do 2200 USD zaledwie kilka dni po przekroczeniu 2100 USD po raz pierwszy w swojej historii.

Chociaż nie jest jasne czy istnieje korelacja, akcja cenowa ma miejsce zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem handlu na giełdzie Nasdaq, wiodącej amerykańskiej giełdzie Coinbase, podczas jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży kryptowalut. Notowanie prawdopodobnie da inwestorom z Wall Street najbardziej realne jak dotąd perspektywy na wzrost w tej przestrzeni.

Wielu inwestorów instytucjonalnych nie marnuje czasu. W piątek Daniel Loeb, dyrektor generalny funduszu hedgingowego Third Point o wartości 17 miliardów dolarów, ujawnił, że jest holderem. Nie jest sam: fundusze instytucjonalne zalały rynki i zostały przynajmniej częściowo uznane za odpowiedzialne za wzrost w latach 2020-2021.

Kolejne sześć firm złożyło wstępne formularze rejestracyjne, deklarując własne wysiłki w celu uruchomienia regulowanego instrumentu inwestycyjnego Bitcoin.

Szersza przestrzeń aktywów cyfrowych odnotowała ogromny spadek w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a inwestorzy i uczestnicy branży handlowali intensywnie zdecentralizowanymi narzędziami finansowymi, NFT i altcoinami, takimi jak doge, które w lutym osiągnęły wartość 0,08 USD, czyli cenę ośmiokrotnie wyższą niż miesiąc wcześniej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama