Przepływy funduszu kryptowalutowego najniższe od października 2020 r.

marzec 30, 2021 756 0

Nic dziwnego, że rynki kryptowalut osiągnęły tak słabe wyniki w zeszłym tygodniu: inwestorzy przestali wpłacać nowe pieniądze do funduszy.

Zgodnie z nowym raportem CoinShares, firmy zajmującej się inwestowaniem w aktywa cyfrowe, przepływy w produkty do inwestycji w aktywa cyfrowe spadły o około 79 mln USD do 21 mln USD w ciągu siedmiu dni, aż do osiągnięcia najniższego wyniku od października w dniu 26 marca.

„Apetyt inwestorów na aktywa cyfrowe osłabł w ostatnich tygodniach, ponieważ zmienność waluty pozostaje wysoka, a jej ceny pozostają w trendzie bocznym” - napisał CoinShares w raporcie.

„Niedawno byliśmy świadkami znacznego zmniejszenia napływów, a w niektórych przypadkach odpływów, w przypadku większych i dłużej istniejących produktów inwestycyjnych sprzed 2016 r.” - czytamy w raporcie. „Uważamy, że jest to spowodowane tym, że inwestorzy utrzymują w swoich portfelach zdobyte na przestrzeni lat sumy, inwestując jedynie nadwyżki”.

Przepływy inwestycyjne w USA zwalniają. Wolumen obrotu produktami inwestycyjnymi w postaci aktywów cyfrowych spadł w zeszłym tygodniu do 788 mln USD dziennie, w porównaniu ze średnią 900 mln USD do tej pory w 2021 r. Europa i Kanada utrzymują jednak zadowalające wyniki.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama