Górnicy Bitcoinów zarobili w marcu ponad 1,5 miliarda dolarów.

marzec 29, 2021 596 0

Liczba ta przedstawia największe przychody osiągnięte przez sektor wydobywczy w danym miesiącu. Biorąc pod uwagę, że w marcu pozostało kilka dni, ostateczna liczba przekroczy 1,51 miliarda dolarów.

Zdecydowana większość zarobionych środków - 1,36 miliarda dolarów - miała postać nagród zawartych w bloku, czyli 6,25 BTC zarobionych przy tworzeniu każdego bloku transakcji. Według danych, górnicy zarobili zebrane 148 milionów dolarów w opłatach, które są płacone przez handlowców, którzy starają się zwiększyć prawdopodobieństwo uwzględnienia ich transakcji w następnym bloku.

Najwyższy w historii wynik osiągnięty w tym miesiącu przebił nawet wynik z lutego, kiedy górnicy zarobili łącznie 1,36 miliarda dolarów w całym sektorze. Nowe dane dotyczące wyników wskazują, że górnicy osiągnęli ponad 1 miliard dolarów zysków przez trzy miesiące z rzędu.

Jak wcześniej informował The Block, notowane na giełdzie firmy wydobywające bitcoiny w trakcie niedawnego wzrostu cen bitcoinów odzwierciedlały zmienne wyniki kryptowaluty. Zmiany te pojawiają się, gdy inwestorzy instytucjonalni w Ameryce Północnej zwiększają swoją obecność w sektorze wydobywczym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama