Bot, który kupuje BTC za każdym razem, gdy Elon Musk napisze o tym tweeta

marzec 31, 2021 915 0

Bot ten obecnie może nie mieć pożytku dla przeciętnych inwestorów - ale to ma szansę się zmienić, gdy programiści stworzą więcej narzędzi do kupowania Bitcoinów w oparciu o wpływowe media społecznościowe.

Elon Musk wywiera ogromny wpływ na rynki kryptowalut - zarówno poprzez swoją rolę dyrektora generalnego Tesli, która uczyniła Bitcoin częścią swojej działalności, jak i poprzez swoje konto na Twitterze. Kiedy Musk tweetuje o kryptowalutach, ceny skaczą.

Wszystko to doprowadziło londyńskiego handlowca kryptowalutowego, Andrei Badoiu, do zbudowania bota, który może kupować Bitcoiny za każdym razem, gdy Musk o tym tweetuje. Badoiu mówi, że bot może przeprowadzić transakcję w ciągu kilku sekund od tweeta Muska.

W wywiadzie dla Decrypt Badoiu mówi, że handlowcy od dawna używają takich narzędzi do kupowania lub sprzedawania akcji w odpowiedzi na komentarze wpływowych osób, a zautomatyzowane narzędzia są szczególnie przydatne na rynkach kryptowalut, gdzie komentarze z mediów społecznościowych ludzi takich jak Musk mogą drastycznie zmienić wartość kryptowaluty. Teoretycznie bot Badoiu mógłby pozwolić użytkownikom na zarabianie na kupowaniu Bitcoinów tuż przed gwałtownym wzrostem cen spowodowanym przez Muska - chociaż nie zostało to jeszcze przetestowane w praktyce, ponieważ Musk nie napisał na Twitterze od czasu uruchomienia bota.

Chociaż bot może spodobać się wielu inwestorom, wymaga również dużej wiedzy technicznej. Jak wyjaśnia strona internetowa Badoiu, przyszli użytkownicy bota muszą go skonfigurować za pomocą narzędzi programistycznych Twittera i konta powiązanego z platformą handlową MetaTrader 5 - kroki, które są prawdopodobnie zniechęcające dla przeciętnego kupującego Bitcoin. Mimo to Badoiu twierdzi, że projekt wzbudził spory entuzjazm, zarówno na Reddicie, jak i na GitHubie udostępniającym kod, gdzie dziesiątki osób pobrało narzędzia do implementacji bota.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama