Filecoin rośnie o 25% w ciągu nocy, Bitcoin wciąż w dołku

marzec 27, 2021 766 0

Podczas gdy znane kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, wywołały w tym tygodniu rozczarowanie u swoich fanów, Filecoin utorował sobie drogę do czołowej dwudziestki z wzrostem cen o 25%. Obecnie jest sprzedawany po cenie 126 USD.

Filecoin to natywny token dla nowego zdecentralizowanego protokołu udostępniania plików Protocol Labs. Jest to system podobny do blockchainu, który pozwala wyeliminować potencjalne ryzyko uszkodzenia gigantów pamięci masowej w chmurze, takich jak Amazon, Microsoft czy Dropbox.

Korzystając z tokena FIL, członkowie sieci mogą płacić górnikom pamięci masowej, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie ich plików cyfrowych i danych w Blockchainie.

Na początku tego miesiąca tytan inwestycyjny kryptowalut Grayscale ogłosił, że Filecoin będzie jedną z najnowszych kryptowalut, które zostaną przekształcone w Trust. Filecoin dołączy do grona jego zawsze popularnego funduszu Bitcoin Trust.

Od tego czasu zdecentralizowane finanse (DeFi) usługa Oracle Chainlink ogłosiła, że ​​Filecoin będzie można teraz zintegrować z blockchainem obsługującymi inteligentne kontrakty, takimi jak Ethereum.

Kończy się tydzień, w którym cena Bitcoina spadła o ponad 10% w czwartek. Od tego czasu wartość ustabilizowała się, a cena monety wynosi teraz 54,4 tys. USD.

W zeszły weekend Bitcoin wahał się nad ceną 60 tysięcy dolarów, osiągając oszałamiający rekord wszech czasów, wynoszący 61,7 tysięcy dolarów dokładnie tydzień temu.

Cena Bitcoina stale spada od ostatniego weekendu, a analitycy zauważyli, że jego wycofanie nastąpiło w momencie, gdy gospodarka USA zaczęła się odradzać. W końcu Bitcoin jest zabezpieczeniem przed hegemonią dolara amerykańskiego.

Ethereum też nie radzi sobie najlepiej. Dziś kosztuje 1683 USD, co wskazuje na poprawę w ciągu dnia na poziomie 2,78%, chociaż nadal jest daleko od ATH wynoszącego 2000 USD, ustalonego ponad miesiąc temu 20 lutego. W czwartek osiągnął najniższy poziom od początku miesiąca. W pewnym momencie cena spadła do 1560 USD.

Wpływ Elona Muska na cenę bitcoina słabnie. W środę dyrektor generalny Tesli napisał na Twitterze, że firma przyjmie Bitcoin jako zapłatę za swoje samochody elektryczne. Wiadomość dodała 100 miliardów dolarów do kapitalizacji rynkowej Bitcoin, ale w przeciwieństwie do wiadomości z początku tego roku o zakupie Bitcoinów przez Teslę za 1,5 miliarda dolarów, efekt Elona był tym razem znacząco krótszy.

Mimo tego wszystkiego, wczoraj ogłoszono złożenie siedmiu różnych wniosków do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dla funduszy Bitcoin Exchange Traded Funds. Można na tej podstawie dedukować, że zainteresowanie instytucjonalne walutą jest nadal jednym z najwyższych z historii.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama