Dyrektor generalny Messari uważa, że ​​nowa fala regulacji dotyczących kryptowalut może być nieuchronna.

marzec 19, 2021 702 0

Po prawie dziesięciu latach postępu od momentu powstania Bitcoina organy regulacyjne mogą przygotowywać się do dalszych działań, biorąc pod uwagę niedawny wzrost w branży.

Według dyrektora generalnego i założyciela Messari, Ryana Selkisa, organy regulacyjne mogą postrzegać niedawny rozwój kryptowalut jako problem.

„Nigdy nie byłem bardziej optymistyczny w kwestii kryptowalut, ale myślę, że każdy może błędnie wyceniać globalne ryzyko regulacyjne” - napisał na Twitterze Selkis w czwartek, dodając: „Kiedy kryptowaluta wygląda jak zabawka, nie stanowi zagrożenia. Kiedy stablecoiny osiągają wolumeny PayPal i stają się prywatne, zaczyna wyglądać jak broń”.

W miesiącach następujących po spadku poniżej 4000 USD w marcu 2020 r. cena Bitcoin (BTC) przekroczyła 60000 USD. Aktywa DeFi wzrosły również w ciągu ostatniego roku. Yearn.finance (YFI) z mniej niż 1000 USD wspiął się aż do wartości 48000 USD. NFT, obecne szaleństwo w branży, może być największym z nich wszystkich - artysta znany jako Beeple niedawno sprzedał na aukcji dzieło sztuki NFT za 69 milionów dolarów.

Podczas ostatniego dużego boomu na kryptowaluty w 2017 roku ICO (Initial Coin Offering), były najważniejsze. Amerykańskie organy regulacyjne zwiększyły zarządzanie sektorem w kolejnych latach, podejmując działania przeciwko wielu projektom. Rozporządzenie wpłynęło również na kryptowaluty w innych regionach, w tym w Unii Europejskiej, z jej piątą dyrektywą w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama