Coinbase ukarane za nieprawidłowości w handlu.

marzec 20, 2021 595 0

Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi ogłosiła w piątek, że gigant na rynku kryptowalut Coinbase zgodził się zapłacić 6,5 miliona dolarów w celu rozstrzygnięcia szeregu zarzutów związanych ze sposobem rejestrowania transakcji na platformie handlowej GDAX w latach 2015-2018.

Platforma GDAX, która od tego czasu została przemianowana na Coinbase Pro, jest przeznaczona dla profesjonalnych traderów i inwestorów. Według CFTC, GDAX „lekkomyślnie dostarczał fałszywe, wprowadzające w błąd lub niedokładne raporty dotyczące transakcji na zasobach cyfrowych”, takich jak Bitcoin.

Coinbase zaprzestał korzystania z oprogramowania Hedger w 2018 roku pod naciskiem ówczesnego dyrektora operacyjnego Asiffa Hirjiego, który ostrzegł, że takie własne platformy transakcyjne stanowią ryzyko systemowe. Pod rządami Hirjiego firma przeszła na tak zwany model handlu agencyjnego, w którym każda transakcja jest prowadzona z zewnętrzną stroną trzecią.

W międzyczasie CFTC zarzuciła również, że jeden z byłych pracowników Coinbase zaangażował się w tak zwany „wash trade”, nielegalną działalność, w ramach której podmiot handluje ze sobą w celu przekazania sztucznie wysokiego poziomu płynności na danym rynku. Agencja oskarżyła pracownika o „celowe składanie zleceń kupna i sprzedaży w parze handlowej Litecoin / Bitcoin na GDAX, które pasowały do ​​siebie jako transakcje typu wash”.

Chociaż CFTC nie wymieniło nazwiska pracownika, działanie miało miejsce jesienią 2016 roku i dotyczyło Litecoina, który jest najbardziej kojarzony z Charliem Lee. W tym czasie Lee był pracownikiem Coinbase i odegrał kluczową rolę w tym, aby firma dodała Litecoin do swojej platformy.

Ogłoszenie CFTC zawierało również niezwykłe, zbieżne oświadczenie komisarz Dawn Stump. W oddzielnym dokumencie Stump stwierdziła, że ​​zgadza się, że działalność Coinbase stanowiła nielegalną manipulację na rynku, ale uważa, że ​​agencja nie ma jurysdykcji nad Coinbase.

Stump powiedziała, że działania takie jak oskarżenia wobec Coinbase „prawdopodobnie stworzą nierealistyczne oczekiwania publiczne wobec agencji, której głównym zadaniem jest regulowanie rynków instrumentów pochodnych, a nie rynków gotówkowych”.

Komentarze Stump pokrywają się z trwającą debatą nad tym, która agencja federalna jest najlepiej przygotowana do regulowania szybko rozwijającej się gospodarki kryptowalut.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 20 marzec 2021 16:31
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama