Bitcoin może osiągnąć niedługo wartość 115 000 USD

marzec 17, 2021 686 0

„Wzrost wartości bitcoina wyprzedza naszą prognozę na kwiecień 2020 r. - tego lata osiągnie 115 000 USD” - napisał w biuletynie e-mailowym Dan Morehead, dyrektor generalny i współdyrektor ds. Inwestycji w Pantera Capital, funduszu hedgingowym opartym na blockchainie.

Prognoza Pantera Capital opiera się na modelu stock-to-flow - ramach analitycznych, które wyceniają cenę aktywów na podstawie rocznego harmonogramu emisji. Model mierzy ograniczenia w wielkości emisji bitcoinów (BTC), które są zarządzane przez podstawowe oprogramowanie sieciowe zakodowane w projekcie blockchain, kiedy został uruchomiony 12 lat temu.

Zgodnie z tym planem liczba nowych bitcoinów tworzonych z każdym nowym blokiem danych, mniej więcej co 10 minut, zmniejsza się o połowę mniej więcej co cztery lata. Teoretycznie, zgodnie z modelem przepływu akcji, cena bitcoina powinna rosnąć wraz ze spadkiem wskaźnika emisji.

Przewidywania Moreheada są warte wzięcia pod uwagę częściowo z powodu jego wcześniejszego doświadczenia na Wall Street: przed założeniem Pantera Capital w 2003 roku był szefem w funduszu hedgingowym Tiger Management, a wcześniej pracował jako trader w Deutsche Bank i Goldman Sachs.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama