Bloomberg i Mike Novogratz tworzą Crypto Benchmark Index

maj 10, 2018 356 0

Bloomberg i bank krypto Galaxy Digital Management Mike'a Novogratz'a, uruchomili Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), który prześledzi dziesięć kryptowalut z "największej i najbardziej płynnej części rynku kryptowalut".

Monety, które zostaną wymienione w indeksie to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin, Dash, Monero, Ethereum Classic i Zcash. Bloomberg pisze, że BGCI oferuje "pierwszy instytucjonalny benchmark dla rynku kryptowalut".

Global Product Manager dla Bloomberg Indices, Alan Campbell, powiedział, że "wprowadzenie Bloomberg Galaxy Crypto Index odzwierciedla rosnące zainteresowanie naszych klientów kryptowalutami". W ubiegłym tygodniu Goldman Sachs poinformował , że zaczną handlować kontraktami bitcoinowymi po "zalaniu" prośbami klientów o taką usługę.

Na początku kwietnia były szef Goldman Sachs dołączył do Galaxy Digital jako nowy dyrektor operacyjny. Niedawno właściciel nowojorskiej giełdy wykazał zainteresowanie zezwoleniem swoim klientom na trzymanie i sprzedaż bitcoin.

 

źródło: cointelegraph

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 12:26
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama