Chiny ustanowią krajowe standardy blockchain do 2019 roku

maj 10, 2018 292 0

Chiński rząd podobno zaczął pracować nad krajowymi standardami technologii blockchain w kraju.

W wywiadzie dla chińskiej agencji prasowej Xinxua's Economic Information Daily, urzędnik z Instytutu Badań nad Standardami Przemysłu Elektronicznego w chińskim Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informacyjnych potwierdził, że władze pracują nad ustanowieniem krajowych standardów technologii blockchain. Standardy będą podobno opracowywane w celu wdrożenia technologii blockchain w wielu sektorach obejmujących różne zdecentralizowane projekty.

Li Ming, który jest dyrektorem biura badawczego Blockchain w instytucie normalizacyjnym w Ministerstwie IT, ujawnił również, że realizowany jest też szerszy krajowy plan standardów blockchain z szeregiem odpowiednich departamentów rządowych pracujących nad ustanowieniem ogólnokrajowego "Komitet Standaryzacji Technologii Księgowych blockchain" (Blockchain and Distributed Accounting Technology Standardization Committee).

Przewiduje się, że intensywne wdrażanie tych standardów przed końcem 2019 r. Będzie obejmować podstawowe standardy, standardy biznesowe i aplikacyjne, normy dotyczące procesów i metod, wiarygodne i interoperacyjne standardy oraz standardy bezpieczeństwa informacji..

Urzędnik podkreślił także znaczenie bezpieczeństwa w technologii blockchain, podkreślając, że będzie to kluczowy aspekt przy opracowywaniu standardów. Ponadto podkreślił, że sformułowanie narodowych standardów blockchain było rządowym wysiłkiem, aby przede wszystkim regulować przemysł, a nie przyspieszać rozwój blockchain.

Uwagi Li Ming potwierdzają wcześniejsze doniesienia o chińskim ministerstwie IT, podkreślając wagę wprowadzenia krajowych standardów blockchain " tak szybko, jak to możliwe ". Chiny są częścią komitetu technicznego (TC) 307 w ramach Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) wraz z 30 krajami uczestniczącymi, kierowanymi przez Australię .

Podczas gdy chińskie ministerstwo IT wskazuje na "pozytywny postęp" w zgrupowanym wysiłku ISO, który widzi 7 standardów obejmujących podstawowe aspekty blockchain, w tym inteligentne kontrakty, ministerstwo podkreśliło znaczenie opracowania "kompletnego standardu systemu blockchain" w kraju.

 

źródło: ccn.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama