Rada FSB G20 - kryptowaluty nie są zagrożeniem

marzec 19, 2018 1070 0

Rada Stabilności Finansowej, globalny organ nadzoru G20, nie traktuje kryptowalut jako ryzyka dla stabilności finansowej. W liście do grupy 20 bankierów centralnych i ministrów finansów, jej przewodniczący Mark Carney powiedział, że FSB odchodzi od projektowania nowych polityk i skupiania się na przeglądzie istniejących zasad. Jego komentarze sugerują, że nie istnieje konsensus G20 w sprawie wspólnych przepisów dotyczących kryptowalut, pomimo wezwań ze strony państw członkowskich do przyjęcia globalnych wytycznych.

Rada Stabilności Finansowej (FSB), organ koordynujący regulację finansową dla krajów G20, skutecznie odrzucił wezwania ze strony państw członkowskich do przyjęcia globalnych zasad dotyczących kryptowalut. "Wstępna ocena FSB głosi, że krypto-aktywa nie stanowią obecnie zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej" - powiedział przewodniczący Carney Carney w liście do bankierów centralnych i ministrów finansów, podał Reuters.

Przedstawiciele krajów G20 spotykają się dziś w Argentynie. Wypowiedzi w kilku państwach członkowskich sugerowały, że reguły dla kryptowalut znajdą się w porządku obrad szczytu. W lutym wysokiej rangi urzędnicy francuscy i niemieccy wydali list, w którym wezwali swoich kolegów do omówienia implikacji kryptowalut, takich jak bitcoin, w formacie G20. Według ostatnich doniesień z Tokio japońscy przedstawiciele zamierzali przeforsować globalne zasady dotyczące kryptowalut.

Komentarze Carney sugerują jednak, że nie ma wystarczającego konsensusu co do wspólnego podejścia do regulacji kryptowalut. Rada Stabilności Finansowej nalega na większą międzynarodową koordynację w monitorowaniu szybko ewoluującego sektora krypto. "W ramach prac nad naprawą linii uskokowych, które doprowadziły do ​​zakończenia kryzysu finansowego, FSB coraz bardziej odchodzi od projektowania nowych inicjatyw politycznych na rzecz dynamicznego wdrażania i rygorystycznej oceny skutków uzgodnionych reform G20" - powiedział przewodniczący.

Mark Carney, były gubernator Banku Anglii, ostatnio wezwał do większej regulacji kryptowalut. "Nadszedł czas, aby utrzymać ekosystem kryptowalutowy na tych samych standardach, co reszta systemu finansowego", oświadczył w przemówieniu na początku tego miesiąca. Carney określił zmienność związaną z rynkami kryptowalutycznymi jako "manię spekulacyjną". Komentując możliwość przyjęcia globalnych reguł dla krypto, przyznał, że regulacja będzie prawdopodobnie odbywać się z podziałem na kraje.

"Miałem większe oczekiwania na szereg krajowych kroków niż na pewne skoordynowane podejście" - powiedział szef banku centralnego. Wyraził również poparcie dla idei uregulowania niektórych elementów ekosystemu krypto-aktywów w celu "ochrony bezpieczeństwa i poprawności systemu finansowego".

Carney ustąpi ze stanowiska przewodniczącego FSB w przyszłym roku, kiedy zakończy się jego kadencja jako prezesa Banku Anglii. Szczyt G20 odbywa się w stolicy Argentyny, Buenos Aires, w dniach 19-20 marca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama