LN beta 0.4 oficjalnie, 2,5mln$ wsparcia od inwestorów

marzec 16, 2018 1584 0

Pierwsza oficjalna beta wersja Lightning Network (LN) v0.4-beta pojawiła się wczoraj 15 marca, programista Lightning Labs ogłosił, że zdobył 2,5 miliona dolarów w postaci finansowania od niektórych znanych inwestorów.

The Lightning Network Daemon (LND), który umożliwia łatwy dostęp do LN dla programistów, jest pierwszą wersją beta technologii mainnet przeznaczoną dla tej technologii, ma zrewolucjonizować użycie Bitcoina jako waluty.

"To wydanie jest również pierwszym wydaniem LND, które ma opcję uruchomienia na mainnet Bitcoin z niezbędnymi funkcjami bezpieczeństwa i odporności na awarie wymagane do rzeczywistego wykorzystania" Lightning Labs napisał w towarzyszącym blogu post.

Wydanie to jest najnowszym kamieniem milowym dla LN, który nadal odnotowuje szeroki wzrost w zakresie adopcji i postępu technicznego.

Na początku tego tygodnia pisaliśmy o tym, jak protokół osiągnął ponad 1000 węzłów i prawie 2000 kanałów - wzrost osiągnięto prawie wyłącznie w 2018 roku.

Dzięki wsparciu ze strony giganta komputerowego Microsoftu, a także kilku najbardziej znanych firm z branży Bitcoin, nie było zaskoczeniem, że Lightning Labs ujawniło również uczestników nowej rundy finansowania, w tym CEO Twittera, Jacka Dorseya, inwestora Tesli i SpaceX Billa Lee, współzałożyciela Robinhood Vlad Tenev i twórcy Litecoin Charlie Lee. Lee publicznie zasygnalizował swój entuzjazm dla LN, publikując w styczniu specjalny artykuł na temat przyszłości.

Jednak technologia ta nie posuwa się naprzód bez krytyki. Twórca oprogramowania Bitcoin Core Peter Todd wyraził obawy związane z pochopnym przyjęciem protokołu, zanim w tym miesiącu rozwiązano kwestie bezpieczeństwa, argumentując, że użytkownicy, którzy stracili pieniądze, szybko wprowadzili nieodpowiedzialne działania. Andreas Antonopoulos i twórca Bitcoin.org Cobra podobnie wyrazili wątpliwości na początku roku.

 

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł i polub naszą stronę na facebooku abyś był zawsze na bieżąco z informacjami.
Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama