Tesla wznowi przyjmowanie bitcoinów jako płatności, gdy będzie to bardziej ekologiczne, mówi Musk

czerwiec 13, 2021 952 0

Tesla wznowi akceptowanie bitcoinów jako płatności, gdy górnicy kryptowaluty będą kopali ją w bardziej ekologiczny sposób, powiedział w niedzielę dyrektor generalny Elon Musk. Wydaje się, że wiadomości podniosły cenę bitcoina i innych kryptowalut.

Musk powstrzymał trwający od miesięcy atak Tesli na kryptowaluty w połowie maja, powołując się na obawy związane z ochroną środowiska. Ale „kiedy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (~50%) zużycia czystej energii przez górników z pozytywnym trendem w przyszłości, Tesla wznowi zezwalanie na transakcje w bitcoinach” – powiedział w tweecie.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Nie jest jasne, w jaki sposób Musk sprawdzi fakty na temat zużycia czystej energii przez górników, ponieważ toczy się powszechna debata na temat obecnej sytuacji w branży. Mimo to komentarze stanowią pierwszy punkt odniesienia dla przywrócenia płatności bitcoin w Tesli.

Tweet Muska potwierdza również jego obronę, że sprzedał 10% skrytki bitcoin producenta pojazdów elektrycznych w pierwszym kwartale i wydaje się również wskazywać, że firma nie sprzedała żadnej reszty.

Tweet Muska mógł być tym, co spowodowało gwałtowny wzrost ceny bitcoina około godziny po wysłaniu tweeta. W ostatnich transakcjach bitcoin zmieniał właściciela na 39 200,21 USD, co oznacza wzrost o 9,66% i prowadził inne kryptowaluty wyżej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama