Brak zgody na DOGE? Tajski SEC zakazuje tokenów związanych z memami oraz NFT

czerwiec 12, 2021 1102 0

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła w piątek, że zbanowała kilka najgpopularniejszych rodzajów tokenów w kryptowalutach, w tym tokeny memów, tokeny fanów i NFT, w pozornej próbie powstrzymania handlu kryptowalutami w których ceny są w dużej mierze zdeterminowane przez kaprys społeczny.

Posunięcie tajlandzkiej SEC jest tylko najnowszym działaniem regulatora, ponieważ ma on na celu zapewnienie ram dla kryptowalut w kraju. Nie chcąc całkowicie zakazać kryptowalut, regulator wybrał postawę ochronną, aby uniemożliwić zwykłym podmiotom, a nawet handlowcom, ryzykowanie swoich funduszy poprzez inwestycje w kryptowaluty.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Zgodnie z SEC od 11 czerwca w Tajlandii nie można już handlować następującymi przedmiotami:

Tokeny memów, które według SEC nie mają jasnego celu, treści ani wsparcia z ceną w zależności od trendu w świecie społecznym. Chociaż nie wymieniono ich z nazwy, prawdopodobnie dotyczy to monet opartych na memach, takich jak Dogecoin (DOGE), na których cenę w ogromnym stopniu wpłynęli celebryci, w szczególności dyrektor generalny Tesli Elon Musk.

NFT przez kilka krótkich miesięcy tego roku było najgorętszym sektorem kryptowalut. Są to zasoby cyfrowe, które reprezentują szeroką gamę unikalnych przedmiotów materialnych i niematerialnych, od kolekcjonerskich kart sportowych po wirtualne nieruchomości, a nawet cyfrowe trampki. W przeciwieństwie do zwykłych kryptowalut, NFT nie mogą być bezpośrednio wymieniane między sobą.

Tokeny wymiany to takie waluty jak te wydawane przez Binance (BNB), Uniswap (UNI) i FTX (FTT), które pozwalają posiadaczom uzyskać korzyści, takie jak obniżone opłaty transakcyjne na odpowiedniej giełdzie.

Giełdy mają 30 dni na zmianę zasad notowań w celu odzwierciedlenia nowych przepisów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama