PayPal pozwoli klientom wypłacać krypto

maj 26, 2021 419 0

Globalny gigant płatności PayPal planuje umożliwić użytkownikom wypłatę kryptowaluty do portfeli stron trzecich, powiedział jego lider w dziedzinie blockchain.

Przemawiając w środę na konferencji Consensus 2021, Jose Fernandez da Ponte powiedział moderatorowi Jeffowi Johnowi Robertsowi, że trwają prace nad funkcją wypłaty kryptowalut. Obecnie PayPal nie pozwala użytkownikom przenosić zasobów kryptowalut poza platformę, chociaż pozwala klientom kupować bitcoiny (BTC) i inne kryptowaluty od października 2020 r.

„Chcemy, aby była jak najbardziej otwarta i chcemy dać naszym konsumentom wybór, coś, co pozwoli im płacić w dowolny sposób” - powiedział da Ponte. „Chcą przynieść nam swoje kryptowaluty, aby mogli używać ich w handlu, a my chcemy, aby mogli zabrać ze sobą krypto, które nabyli, i zabrać je do wybranego przez siebie miejsca docelowego”.

Firma wysyła nowe produkty średnio co dwa miesiące, powiedział, chociaż nie jest jasne, kiedy pojawi się funkcja wycofywania.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Zapytany, że PayPal planuje uruchomić własny stablecoin, da Ponte zaprzeczył. „To o wiele za wcześnie” - powiedział.

Roberts, redaktor naczelny serwisu informacyjnego Decrypt, dopytywał da Ponte na temat walut cyfrowych banków centralnych (CBDC), ponieważ wczeniej wiceprezes PayPal wspomniał, że spotkał się z bankierami centralnymi na całym świecie.

„To absolutnie sensowne, że banki centralne będą emitować własne tokeny” - powiedział. Ale nie zgodził się z powszechnym poglądem, że tylko jeden ze stablecoinów lub CBDC stanie się dominujący.

„Czasami pozycjonujemy debatę jako CBDC kontra stablecoiny, ale jest to trochę fałszywa debata. Uważam, że będą współistnieć ”.

Z doświadczenia da Ponte wynika, że ​​bankierzy centralni mają dwa priorytety: stabilność finansową i powszechny dostęp. Mógł dostrzec wiele sposobów na osiągnięcie stabilności z walutami cyfrowymi, nie tylko poprzez wsparcie stablecoina w walucie fiducjarnej, ale potencjalnie poprzez wsparcie go za pomocą CBDC.

Powiedział, że waluty cyfrowe mogą pomóc w rozszerzeniu dostępu do systemu finansowego. Wskazał, że jedno hrabstwo w Kalifornii, w pobliżu jego miejsca zamieszkania, jest „pustynią bankową”: nie ma żadnych fizycznych oddziałów. Zasugerował, że może to nie mieć znaczenia w świecie, w którym CBDC zostały wdrożone w całym kraju.

Ale da Ponte było jasne, że jest dużo do zrobienia. „Jeśli chodzi o CBDC, napisano wiele prezentacji na ten temat, nie napisano za to zbyt wiele kodu”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama