Chia Network - kryptowaluta przyjazna dla środowiska?

maj 25, 2021 789 0

Startup Blockchain „Chia Network” zebrał 61 milionów dolarów w rundzie finansowania, która obejmowała inwestycje z najlepszych firm venture capital Andreessen Horowitz i Richmond Global Ventures.

Zdecentralizowana platforma inteligentnych kontraktów została wyceniona na około 500 milionów dolarów w rundzie finansowania, według anonimowego źródła cytowanego przez Bloomberg. Runda finansowania była również wspierana przez dyrektora generalnego i współzałożyciela AngelList Naval Ravikant, Breyer Capital i True Ventures.

Prezes i dyrektor finansowy Chia, Gene Hoffman, powiedział Bloomberg, że firma ma nadzieję wejść na giełdę poprzez pierwszą ofertę publiczną lub pierwszą ofertę publiczną w tym roku:

„Naszym celem zawsze było stosunkowo szybkie upublicznienie, ponieważ znacznie uprości to nasze otoczenie regulacyjne i umożliwi klientom używanie innej niż reszta monet waluty do zabezpieczenia zmienności rynku publicznego”.

Sieć Chia została założona w 2017 roku przez twórcę BitTorrenta, Brama Cohena i zebrała ponad 3,3 miliona dolarów w rundzie seedowej prowadzonej przez Ravikanta i Andreessena Horowitza w 2018 roku. Firma opisuje swój token Chia (XCH) jako „zielone pieniądze za cyfrowy świat."

Główną propozycją sieci Chia Network jest unikalny mechanizm konsensusu „Dowód czasu i przestrzeni”. Metoda konsensusu rzekomo zapewnia znacznie większą efektywność energetyczną niż wydobycie typu Proof-of-Work, mające na celu zidentyfikowanie niewykorzystanej mocy obliczeniowej na dyskach twardych walidatorów.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Aby utworzyć lub „zagospodarować” XCH, użytkownicy instalują oprogramowanie Chia, które zapisuje dane kryptograficzne zwane „wykresami” na dysku twardym. Blockchain rozgłasza problem dla każdego nowego bloku co około 18 sekund - prawdopodobieństwo wygrania bloku przez osobę zależy od dostępności niewykorzystanych zasobów obliczeniowych dostarczonych przez rolników.

Pomimo firmy reklamującej XCH jako zieloną alternatywę dla Bitcoin i innych kryptowalut, niektórzy kwestionują przyjazność dla środowiska tej sieci.

David Gerard, autor Attack of the 50 Foot Blockchain, zarzucił Chia, że metoda ta ​​jest „obciążona energią elektryczną” i wymaga „wielu wątków procesora działających w sposób ciągły blisko 100 procentów ”.

Gerard podkreślił, że proces kreślenia Chia zazwyczaj wykorzystuje dysk półprzewodnikowy komputera lub SSD i może wypalić dysk SSD w mniej niż sześć tygodni. Dla porównania, dyski SSD poddawane regularnemu użytkowaniu mają zazwyczaj żywotność przekraczającą dekadę.

„Zamiast dwutlenku węgla, Chia wytwarza ogromne ilości e-odpadów - rzadkich metali, zmontowanych w drogie komponenty komputerowe, które w ciągu kilku tygodni zamieniają się w toksyczne wysypisko, które prawie nie nadaje się do ponownego przetworzenia”.
Przewidywania Gerrarda, że ​​Chia będzie napędzać wzrost składowisk komputerowych, już wydają się mieć znaczenie, a Fortune zgłasza niedobory dysków twardych w regionie Azji Południowo-Wschodniej w oczekiwaniu na uruchomienie XCH.

„W ostatnich tygodniach popyt i ceny na dyski twarde o dużej pojemności znacznie wzrosły, a ceny dysków [SSD] dla przedsiębiorstw również wzrosły” - stwierdził analityk z Bank of America.

„Trwałość tej trajektorii popularności Chia pozostaje niejasna” - dodali.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama