Bitcoin i Ether spadły o 50% w porównaniu z ATH z zeszłego miesiąca

maj 23, 2021 447 0

Wyprzedaż kryptowalut została wznowiona w niedzielne popołudnie ET, a większość głównych monet spadła o 20% do 30% lub więcej w ciągu ostatnich 24 godzin. Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, jest jasnym punktem tylko w porównaniu, spadając zaledwie o 16%. Zarówno bitcoin (BTC), jak i ether (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta, która straciła 15%, straciły teraz połowę swojej wartości z rekordowych wartości ustanowionych w zeszłym miesiącu.

W ostatnim handlu cena bitcoina wyniosła 32 297,15 USD, co oznacza spadek o 14,95%. Wcześniej po południu osiągnął on zaledwie 31 179,69 dolara, niwecząc dotychczasowe zyski. W czasie prasowym cena eteru wyniosła 1868,79 USD, co oznacza spadek o 17,8% po spadku do 1733,58 USD. Nawet przy dzisiejszych spadkach eter nadal rośnie o 159% od początku roku.

Według Nicka Manciniego, analityka platformy Trade the Chain, zajmującej się analizą nastrojów kryptowalut, szczególnym powodem dzisiejszej krwawej łaźni były wiadomości z giełdy kryptowalut Huobi, która poinformowała, że ​​ogranicza część swojej oferty w niektórych krajach ze względu na coraz ostrzejsze podejście Chin do kryptowalut.

„Zaraz po tym, jak pojawiły się wiadomości, krótkoterminowe wyniki nastrojów bitcoinów spadły do ​​poziomów niespotykanych od 19 maja, po czym nastąpił spadek ceny” - napisał Mancini.

Posunięcia Huobi są pierwszymi konkretnymi krokami firmy kryptograficznej w odpowiedzi na represje w Chinach i wydaje się, że twarda linia staje się znacznie bardziej realna dla inwestorów.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Chociaż Huobi był szczególnym katalizatorem dzisiejszego spadku, to tylko najnowsze negatywne wiadomości z sektora, który został zniszczony w ciągu ostatnich kilku tygodni. Obawy przed rozprawą z kryptowalutami w Chinach, obawy przed nadchodzącymi regulacjami w USA i odwrócenie się od bitcoinów przez Teslę uderzyły w rynek.
Według Joe DePasquale, dyrektora generalnego BitBull Capital, nowych inwestorów na kryptowaluty przyciągniętych przez ogromne zyski w przestrzeni na początku roku, stresuje wykres cen, który nie przesuwa się ciągle w górę i w prawo. Ilustrując, jak ciąg złych wiadomości wstrząsnął nowymi inwestorami, zapytanie „Czy powinienem sprzedać bitcoiny?” wzrosła w Google w ciągu ostatniego tygodnia znacząco.

Ogłoszenie Tesli 12 maja, że ​​nie będzie już akceptować kryptowalut jako formy płatności ze względu na kwestie środowiskowe pomogło w wywołaniu fali sprzedaży, która zyskiwała na sile wraz z każdym nowym źródłem zmartwień. W tym procesie wszystkie zyski na cenie bitcoinów, które Tesla pomogła zasilić, ogłaszając 8 lutego, że kupiła 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach do swojego bilansu, zniknęły.

Dla tych, którzy lubią trochę schadenfreude, Tesla została złapana w kulę śnieżną, którą pomogła stworzyć. Według niedawnego artykułu w Fortune, Tesla prawdopodobnie kupiła swoje 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach po około 34,700 dolarów za sztukę. W pierwszym kwartale firmy, magazyn bitcoinów Tesli był najbardziej wydajną częścią biznesu producenta samochodów. Teraz, o ile nie nastąpi poprawa ceny bitcoinów przedo 1 lipca, akcjonariusze Tesli powinni przygotować się na utratę wartości w raporcie zysków firmy za drugi kwartał.

To mogłoby pomóc wyjaśnić wczorajszy, nieco pro-kryptograficzny komentarz dyrektora generalnego firmy, Elona Muska, który odpowiedział na tweeta z pytaniem: „Elon, co myślisz o ludziach, którzy są na ciebie źli z powodu kryptowalut”. Musk powiedział: „Prawdziwa bitwa toczy się między dekretami a kryptowalutami. Podsumowując, popieram to drugie ”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama