Ether ustanawia nowy rekord wszech czasów przekraczając wartość 3,8 tys USD

maj 08, 2021 740 0

Ether (ETH), natywna kryptowaluta łańcucha blokowego Ethereum, kontynuowała swój ostatni skok wartości, ustanawiając w sobotę nowy rekord ceny waluty - ponad 3800 USD. Istnieją spekulacje, że wartość sieci może wzrosnąć jeszcze bardziej, gdy więcej traderów doceni potencjał zdecentralizowanych finansów (znanych jako DeFi) i ich zastosowania, takie jak na przykład NFT.

 

Nowa, rekordowa cena 3855,40 USD pojawiła się niecały tydzień po tym, jak kryptowaluta po raz pierwszy przekroczyła 3000 USD. Od tego czasu Ether zszedł częściowo z tak wysokiej ceny i wynosi obecnie 3839,98 USD, co oznacza wzrost o 8,96% w ciągu ostatnich 24 godzin.

 

Cena drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej tylko w tym roku wzrosła czterokrotnie, przebijając w tej kwestii bitcoina (BTC), największą kryptowalutę, która “zaledwie” podwoiła swoją wartość.

 

 

Ether ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 443,8 miliardów dolarów, przewyższając kapitalizację firm takich Johnson & Johnson, Walmart czy UnitedHealth.

Gdyby Ether kontynuował trend wzrostowy, nie minęłoby dużo czasu, zanim jego kapitalizacja rynkowa osiągnęłaby połowę wartości od 1,107 biliona dolarów bitcoina.

 

Ostatni ruch cenowy pojawił się wśród oznak rosnącego zainteresowania etherem ze strony dużych inwestorów instytucjonalnych i firm z Wall Street.

 

Pod koniec zeszłego miesiąca FundStrat, firma badawczo-inwestycyjna z Wall Street, przewidziała, że ​​w tym roku wartość etheru może wzrosnąć do 10 000 USD, bedąc napędzanym przez entuzjazm związany z rozwojem DeFi i postępami w dziedzinie internetowych aplikacji finansowych.

 

Jeśli chodzi o bitcoin, cena wiodącej kryptowaluty ponownie zbliża się do 60 000 USD, co oznacza wzrost o 2,73% do 59,207,09 USD w momencie publikacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 08 maj 2021 23:16
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama