Po trzech latach cena ETHEREUM ponownie na szczycie

styczeń 21, 2021 687 0

Ostatnio dzięki kolejno następujących po sobie rekordach na BTC, wiele altcoinów zdołało również wznieść się na nowe wyżyny. Ten raptowny wzrost "alternatywnych kryptowalut" prowadzony jest przede wszystkim przez lidera rynku altcoinów, Ethereum. Po tym, jak ETH zdołała przebić się przez krytyczny opór przy 600 USD, druga co do wielkości kryptowaluta zyskała wystarczająco dużo rozpędu, by przeskoczyć nad psychologicznie ważną granicą 1000 USD

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazują, że para ETH/USD pobiła swój dotychczasowy rekord we wtorek, wspinając się ponad 1,428 USD na Bitstamp. Był to rekord, który obowiązywał od 13 stycznia 2018 roku. Analizując wykres, można śmiało stwierdzić, że wystąpił prawie 100-procentowy wzrost w porównaniu do analogiczych danych z roku na rok. Altcoin skorzystał z zainteresowania przestrzenią DeFi zbudowaną wokół sieci Ethereum. Dodatkowo altcoiny od początku stycznia doświadczyły zauważalnego ożywienia.

Niektórzy decydują się na stwierdzenie, że dzienny wolumen transakcji na ETH wzrasta parabolicznie. Teraz przetwarzane jest codziennie 12 miliardów USD w transakcjach. To o 3 miliardy USD więcej niż Bitcoin. Jak donosi Cointelegraph, sieć Ethereum obsługuje obecnie około 28% więcej transakcji dziennie niż Bitcoin (BTC).

Łańcuch blokowy Ethereum, który jest główną siecią dla projektów DeFi, staje się coraz bardziej zatłoczony z powodu zwiększonego wykorzystania, co z kolei powoduje wzrost ponoszonych opłat transakcyjnych i czyni alternatywne rozwiązania jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Lyn Alden porównała Ethereum do koncepcji samolotu Concorde przy okazji analizy przeprowadzonej w tym tygodniu. Argumentowała, że podobnie jak naddźwiękowy samolot pasażerski, nie dotarł on jeszcze do głównego nurtu. Ethereum przyciąga więcej kultury graczy i więcej eksperymentatorów. Dlatego też nie inwestuje w eter. Nadmienia, że sieć Ethereum jest "niedokończonym produktem" w porównaniu z Bitcoinem.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 21 styczeń 2021 12:06
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama