EBay szuka sposobów wejścia na rynek NFT

maj 03, 2021 774 0

Jak informuje CEO Jamie Iannone, eBay bada obecnie swoje możliwości dotyczące płatności kryptowalutowych i NFT.

Iannone, który w zeszłym roku przejął stery w serwisie eBay przejął uwagę wszystkich mediów w dzisiejszych wiadomościach w segmencie CNBC Squawk Box.

„Rozszerzamy rodzaje płatności, które przyjmujemy” - powiedział, wskazując na nieprzyjmujące kryptopłatności platformy płatnicze, takie jak Apple Pay i Google Pay, zanim dodał, że firma planuje „nadal przyglądać się innym opcjom, takim jak kryptowaluty”.

Powiedział również, że EBay przygląda się rynkowi NFT. „Przyglądamy się temu i badamy możliwości, w jaki sposób możemy włączyć go do serwisu eBay” - powiedział niezobowiązująco.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

NFT to niewymienialne tokeny, których można użyć do przedstawienia dowodu własności przedmiotów cyfrowych. Według DappRadar wygenerowały one sprzedaż na poziomie ponad 1,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale roku i stały się szczególnie popularne w dziedzinie sztuki cyfrowej i przedmiotów kolekcjonerskich.

EBay ma doświadczenie w badaniu systemów płatności opartych na blockchain: firma była dołączona do projektu blockchain Facebooka, Diem (dawniej „Libra”), ale porzuciła go w 2019 r. Również witryna e-commerce rozważała dodanie Bitcoina i innych kryptowalut jako opcje płatności na swojej platformie od co najmniej 2014 roku.

Na razie nie ma konkretnych planów dotyczących tego, jak dokładnie krypto może zostać włączone do płatności na platformie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama