Cena Ether po raz pierwszy przekracza 4K USD

maj 09, 2021 362 0

Tegoroczne zyski były napędzane spekulacjami ze strony nowych uczestników rynku, stawiających na zdecentralizowane finanse (DeFi), które składają się z platform handlowych i pożyczkowych opartych na blockchain, których celem jest automatyzacja wielu funkcji banków i innych tradycyjnych firm finansowych. Blockchain Ethereum służy jako podstawa dla większości DeFi, a także jest podstawą wielu NFT, kolejnego gorącego trendu na rynkach kryptowalut.

Kapitalizacja rynkowa Ether wynosi obecnie około 470 miliardów dolarów, zbliżając się do wyceny giełdowej 488 miliardów dolarów dla największego banku w USA, JPMorgan Chase.

Niektórzy inwestorzy najwyraźniej płacą za ether, do tego stopnia, że ​​na amerykańskiej giełdzie Coinbase pojawiła się premia w stosunku do cen notowanych na innych głównych giełdach, według Ki Young Ju, dyrektora generalnego firmy CryptoQuant zajmującej się kryptowalutami.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Rynek eteru stał się tak chwiejny, że giełda krypto pochodnych Deribit właśnie opublikowała kontrakt na opcje wygasający w marcu 2022 r. Z ceną wykonania 50000 USD. Poziom jest na tyle wyższy od aktualnej ceny, że później giełda napisała na Twitterze, że „nie było nic spienionego w tym, że wymienialiśmy ten strajk”, a decyzja była objęta „ścisłą polityką notowań”.

Dodatkowe podekscytowanie wywołał plan Ethereum blockchain mający na celu przejście w kierunku mechanizmu konsensusu „dowód stawki” - w jaki sposób transakcje w sieci są potwierdzane - który teoretycznie będzie mniej energochłonny i bardziej skalowalny niż obecny work ”, który jest podobny do tego, jakiego używa łańcuch blokowy Bitcoin.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 19 maj 2021 15:35
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama