Bitcoin osiągnął nowy rekord 60 000$

marzec 14, 2021 217 0

Bitcoin osiągnął nowy rekord 60 000 USD

Po okresie spadków i konsolidacji od połowy lutego, Bitcoin ponownie osiąga nowe rekordy wszechczasów.

Tuż po 10:00 UTC w sobotę największa według kapitalizacji rynkowej kryptowaluta wzrosła do 60065,15 USD.

„Bitcoin osiąga 60 000 USD, a inwestycje instytucjonalne nadal nabierają rozpędu dzięki chińskiej firmie Meitu, która zaczęła niedawno realizować strategię skarbową Bitcoin” - mówi Jehan Chu, współzałożyciel i partner zarządzający Kenetic, firmy handlowej z siedzibą w Hongkongu. Sugeruje on również, że do trzeciego kwartału tego roku bitcoin osiągnie wartość 100 000 USD.

To wydarzenie pobiło poprzedni rekord, wynoszący około 58330 $, ustanowiony 21 lutego.
Od tego czasu bitcoin odnotował spadek do zaledwie 43000 USD w związku z niepewnością na tradycyjnych rynkach w związku z planami stymulacyjnymi i wątpliwościami co do ich pozytywnego wpływu na rentowność amerykańskich obligacji.

Zarówno akcje, jak i kryptowaluty na całym świecie odnotowały straty i handel boczny w ciągu ostatnich kilku tygodni, zanim ponownie wzrosły w ciągu ostatnich 8 dni.

Nowe maksimum nastąpiło dwa dni po podpisaniu przez prezydenta Joe Bidena ogromnego programu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów. Program zakłada wysłanie ​​czeków na 1400 dolarów obywatelom USA pokrzywdzonym przez pandemię COVID-19.

W wyniku nowego programu Bidena rentowności amerykańskich obligacji znalazły wsparcie po spadku z jednorocznych maksimów. Bitcoin jednak nie ma problemów z adaptacją - w przeciwieństwie do sytuacji w ostatnim tygodniu lutego, kiedy ceny spadły o 20%.

Przekroczenie 60 000 dolarów niesie za sobą kapitalizację rynkową bitcoina do 1,12 biliona dolarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama