Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs wkracza w strefę kryptowalut w celu zbadania cyfrowych papierów wartościowych

styczeń 19, 2021 527 0

Zgodnie z informacją podaną przez portal The Block, amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs wystosował prośbę o informacje (RFI). Tym samym bank chce zbadać możliwości związane z cyfrowymi papierami wartościowymi. Wewnętrzne źródło ujawniło to portalowi, ale zależało mu na tym, aby pozostać anonimowym. Według źródła, bank rozpoczął wstępne rozmowy z potencjalnymi partnerami przedsięwzięcia już w grudniu ubiegłego roku.

Podobnie jak w przypadku JPMorgan, wystosowaliśmy prośbę o udzielenie informacji o cyfrowych papierach wartościowych. Badamy cyfrowe papiery wartościowe i decydujemy, który z nich jest kolejnym krokiem- jak mówi źródło Goldman Sachs.

Konkurent JPMorgan jest aktywny w przestrzeni kryptowalutowej od pewnego czasu. W październiku ubiegłego roku główny bank zlecił komercjalizację JPM Coin dużemu klientowi technologicznemu. Takis Georgakopoulos, prezes JPMorgan, wyraził wówczas optymizm:

Wierzymy, że przechodzimy do fazy komercjalizacji tych technologii. Jest to przejście od badań i rozwoju do czegoś, co może stać się prawdziwym biznesem.

Goldman Sachs: "Część szerokiej strategii" Zaledwie w zeszłym tygodniu, Amerykańskie Biuro Walutowe opublikowało materiały prasowe. To dlatego, że OCC udzieliło poparcia kryptowalutowemu bankowi Anchorage, czyniąc go pierwszym krajowym "cyfrowym bankiem aktywów" w USA. Przegląd zasobów cyfrowych Goldman Sachs, w tym takich projektów jak ten, jest częścią "szerokiej strategii cyfrowej" dla banku, poinformowało źródło.

W związku z decyzją OCC, Diogo Mónica, dyrektor naczelny Anchorage, powiedział, że w wyniku tego zezwolenia, wielu dużych, niechętnie nastawionych na ryzyko graczy instytucjonalnych wskoczy do kryptowalutowego wagoniku.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama