Gigant finansowy Blackrock po raz pierwszy stawia na Bitcoina

styczeń 27, 2021 781 0

Według doniesień medialnych, największa na świecie firma zarządzająca aktywami umożliwia dwóm swoim funduszom inwestowanie w instrumenty pochodne Bitcoin. To sygnalizuje wyraźną zmianę nastawienia do kryptowalut.

Jest to pierwsza taka sytuacja dla klientów tej międzynarodowej grupy finansowej. W procesie tym do grona aktywów inwestycyjnych zostaną dodane przyszłe kontrakty na cyfrową walutę Bitcoin. Według finansowego serwisu informacyjnego Bloomberg, Blackrock dokonał odpowiedniej aktualizacji prospektów emisyjnych dwóch funduszy, których to dotyczy. Na stronie internetowej amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w środę pojawiły się nazwy prospektów wspomnianych funduszy (Strategic Income Opportunities i Global Allocation Fund). Niestety brak komentarza firmy na ten temat.

Kontrakty terminowe na bitcoin zawarte przez Blackrock będą mogły być rozliczane w gotówce. Oznacza to, że aktywo bazowe nie musi być dostarczane. Tak więc Blackrock najwyraźniej zdecydował się na pośrednie odwzorowanie wyników bitcoina za pomocą instrumentów pochodnych. Niemniej jednak, jest to nowy sygnał do zbadania bitcoina jako alternatywy inwestycyjnej. Prezes Blackrock Larry Fink jeszcze w 2018 roku mówił, że klienci największej na świecie firmy zarządzającej aktywami nie są zainteresowani posiadaniem kryptowalut.

Ale ostatnio odpowiedzialni ludzie w branży finansowej stali się bardziej otwarci na kryptowaluty. W roku ubiegłym menedżer Blackrock Rick Rieder powiedział, według Bloomberga, że można zauważyć wyraźny popyt na Bitcoin i że waluta cyfrowa będzie przez długi czas uznawana za aktywo inwestycyjne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama